Lağım suyu evleri bastı

​Toroslar ilçesi Tozkoparan Mahallesi’nde sağanak sonrası bazı apartmanların zemin katlarını su bastı. Ancak bu su, yağmursuyu değil, şehrin kanalizasyon hattından geçen lağım suyuydu. Mevsimin ilk yağışlı gününde, bir anda lağım suyu baskınıyla karşılaşan vatandaşların eşyaları kullanılamaz hale geldi. Kötü koku nedeniyle aralarında çocukların da olduğu hane halkı geceyi başka yerde geçirmek zorunda kaldı. Vatandaşlar, lağım sularının tahliyesi için MESKİ görevlilerini çağırdı. Ancak MESKİ görevlileri, "Eve dolan su 5 santimin altında. Makine bu suyu çekemez' deyince vatandaşların öfkesi büyüdü.

Lağım suyu evleri bastı
Lağım suyu evleri bastı admin
Bu içerik 789 kez okundu.

HASAN KÜÇÜK

Mersin’de dün öğle saatlerinde yağan sağanak yağış sonrası merkez Toroslar İlçesi Tozkaparan Mahallesi 87074 Sokak’taki 6 numaralı apartmanın zemin katında bulunan Maşallah Bilen’e ait daire ile aynı sokaktaki 8 numaralı Ali Kaya’ya ait ev ve 87077 sokak üzerindeki Cesim Tunç’a ait daireleri lağım suları bastı. Tuvalet ve banyolardan fışkıran lağım suları nedeniyle evlerine lağım suları

dolduğu için eşyaları kullanılamaz hale gelen aileler zor durumda kaldı. Pis su nedeniyle evlerine giremeyen aileler perişan oldu. Olay yerine gelen MESKİ ekipleri ile vatandaşlar arasında tartışma yaşandı. Vatandaşlar suların 5 santimden az olduğu için makinalarının çekmeyeceğini söyleyen MESKİ ekiplerine sert tepki gösterdi. Evi lağım suları altında kalan Maşallah Bilen, 10 yıldır aynı yerde oturduklarını belirterek daha önce böyle bir olayın başlarına gelmediğini söyledi. Çok kısa bir süre önce 206 Cadde ile oturdukları caddenin kesiştiği yerde kanalizasyon çalışması yapıldığını ifade eden Maşallah Bilen, kanalizasyonun hatalı yapılmasından dolayı lağım sularının evlerine dolduğunu iddia etti.

EŞYALAR LAĞIM SULARI ALTINDA KALDI

Eşyalarının lağım suları içinde kalması nedeniyle zor durumda kaldıklarını anlatan 3 çocuk annesi Yasemin Bilen ise “10 senedir ben bu evdeyim. Bu sene sokakta alt yapı çalışması yapıldı. Bu evim böyle oldu. Tuvaletten banyodan sular fışkırarak evin içine doldu. Bütün eşyalarımız kullanılamaz hale geldi. Bir sürü zararımız var. Bizim zararımızı kim karşılayacak” ifadesini kullandı.

Yine evindeki bütün eşyaları zarar göre 3 çocuk babası Ali Kaya’da perişan durumda olduklarını belirterek yetkilerden kendilerine yardım etmelerini istedi.

Cesim Tunç isimli vatandaşta daha önce böyle bir olay yaşanmadığını ifade ederek hatalı kanalizasyon yapımı nedeniyle evlerine lağım sularının dolduğunu söyledi.

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı