Tekfen Filarmoni’den Mersin’de sonbahar klasikleri

​Tekfen Filarmoni, şef Aziz Shokhakimov’un yönetiminde, kuşağının dikkat çekici trompetçilerinden OmarTomasoni’nin solist olduğu bir program ile 25 Ekim tarihinde Mersin Kültür Merkezi’nde konser verecek.

Tekfen Filarmoni’den Mersin’de sonbahar klasikleri
Tekfen Filarmoni’den Mersin’de sonbahar klasikleri admin
Bu içerik 330 kez okundu.

Tekfen Filarmoni, şef Aziz Shokhakimov yönetiminde, trompetin altın çocuğu OmarTomasoni’nin solist olduğu bir programla Mersin’de dinleyicileriyle bir araya geliyor. Tekfen Filarmoni,25 Ekim saat 20.00’daMersin Kültür Merkezi’nde Mersinli müzikseverlerle buluşacak.Müzikseverler, konser biletlerine Biletix’den ulaşabilecek.

Tekfen Filarmoni’ninMersin’de vereceği sonbahar konserinde, genç yaşına rağmen enstrümanına hakimiyeti ile en zorlu teknik pasajların mükemmel icrasıyla seyirciler kadar, müzik eleştirmenlerinin de takdirini kazanan, trompetçi OmarTomasoni yer alacak. AleksandrHarutyunyan’ın dünyaya bıraktığı eserlerin başında gelen Trompet Konçertosu, George Gershwin’in ünlü Rus trompetçi TimofeiDokschitzer’in düzenlemesiyle trompet ve orkestra için uyarlanan en sevilen bestelerinden Mavi Rapsodi vedoğumunun 100. yıldönümü anısına LeonardBernstein’ın On theTown gibi eserlerle zengin bir programa sahip konserde orkestra,Dvořák’ın Sol majör 8. Senfonisi’ni de seslendirecek.

RoyalConcertgebouw’danWonderbrassQuintet’eOmarTomasoni

1984, Brescia, İtalya doğumlu OmarTomasoni müzik öğrenimini, Brescia’daki Luca MarenzioKonservatuvarı’ndaSergioMalacarne’nin sınıfında ‘summa cum Laude’ üstün derecesiyle tamamladı. 2001-2003 yılları arasında Avrupa Gençlik Orkestrası’nda yer alan Tomasoni, bu görevde gösterdiği üstün sanatsal performans karşılığında İtalyan Cumhuriyeti’nin Bronz Madalyası ile taltif edildi.

2004 ile 2008 yılları arasında, şef Zubin Mehta’nın yönetimindeki Firenze’dekiMaggioMusicale Orkestrası’nın baş trompetçisi olan görev alan Tomasoni, bunun ardından 2013 yılına kadar Roma’daki AntonioPappano yönetimindeki dell'AccademiaNazionalediSanta Cecilia Orkestrası’nda yine aynı görevi üstlendi. 2013 yılından bu yana Amsterdam’daki RoyalConcertgebouw’un baş trompetçisi olan Tomasoni, meşhur İtalyan WonderbrassQuintet’in kurucu üyesidir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı