'Şehrimize hep birlikte hizmet edeceğiz'

​Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, İş-Kur tarafından belediyede çalıştırılmak üzere alınan geçici işçilerle bir araya geldi.

'Şehrimize hep birlikte hizmet edeceğiz'
'Şehrimize hep birlikte hizmet edeceğiz' admin
Bu içerik 294 kez okundu.

Tarsus Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre Başkan Şevket Can,  "Hepinize hayırlı uğurlu olsun. Pazartesi günü işbaşı yapacaksınız. Taşeron yasasından dolayı belediyemiz 6 aylık mevsimlik personel alımını İşkur üzerinden yapmak zorundaydı.  İş-Kur’a  müracaat bin kişi oldu. Bu bin kişiden noter huzurunda kura ile 300 kişi seçildi. Biz de bu 300 kişiden mülakat usulü 100 kişi seçtik.  Öncelikle bizim sizlerden beklentimiz Temizlik  İşleri Müdürlüğünde çalışacak.Öncelikle hepinize hayırlı uğurlu olsun. Rabbim utandırmasın. İş bitim süresi 15 Nisan. Biz Tarsus belediyesinde yaklaşık 15 yıldır geçici işçi diye aldığımız arkadaşlardan çoğu hizmet alımı oldu, kamuya geçen oldu. Bu bizim elimizde olan bir şey değil. Hepimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yaklaşık 950 kişi içerisinden noter tarafından çekilen kurayla 78 temizlik işçisi, 15 şoför, 3 elektrikçi, 2 marangoz, 1 kaynakçı toplam 99 işçi, 15 Ekim 2018 Pazartesi günü belediyede işe başlayacaklar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medyada terör propagandasına 3 gözaltı
Sosyal medyada terör propagandasına 3 gözaltı
Anamur’da acele kamulaştırma kararı
Anamur’da acele kamulaştırma kararı