Akdeniz sokakları yenileniyor

​Akdeniz Belediyesi, asfalt kaplama, kilit taşı, karo ve bordür kaplama çalışmalarına başladı. Ekip sayısı, araç ve gereç gücü arttırılan fen işleri ekipleri, aynı anda farklı mahallelerde altyapı çalışması yapıyor.

Akdeniz sokakları yenileniyor
Akdeniz sokakları yenileniyor admin
Bu içerik 324 kez okundu.

Akdeniz Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre,  Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yılsonuna dek aralıksız devam edecek olan altyapı çalışmalarına başladı. Bu kapsamda, Karaduvar Mahallesi’nde finişer yardımıyla sokaklarda asfalt kaplama, Hal Mahallesi’nde kilitli parke taşı, Üçocak Mahallesi’nde de kaldırımlara karo kaplama çalışmalarına başlandı.

Mahallelerde başlayan altyapı çalışmaları hakkında bir değerlendirme yapan Akdeniz Kaymakamı ve Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, havaların soğumaya başladığı ve yağmurların beklendiği bugünlerde, mahalle sakinlerinin bozuk yol, sokak ve kaldırım nedeniyle yaşadıkları sıkıntıların, ekiplerin başlattığı hizmet atağıyla çok büyük oranda çözüleceğinin altını çizdi.

Pamuk, “Akdeniz’de, göreve geldiğimiz ilk günden bu yana vatandaşlarımızın talep ve şikâyetini çözmek, görev ve sorumluluğumuzu layıkıyla yerine getirmek için çalışacağımıza söz verdik. Bütün mücadele ve çabamız, mahallelerimizin altyapı eksikliklerini tamamlamak ve vatandaşlarımızın belediyecilik hizmetleri anlamında yaşadığı sıkıntıları ortadan kaldırmak içindir. Yeni dönemle birlikte, hizmetlerde eksiklik yaşayan mahallelerimize yaklaşık 45 bin ton asfalt dökmüş olacağız. Ayrıca 20 bin metrekare kilitli parke taşı, 20 bin metrekare karo ve 20 bin metre bordür kaplama çalışması da yapacağız. Bu sayede, ilçemizin altyapı eksikliğini büyük oranda gidereceğiz” dedi.

Öte yandan; Akdeniz Kaymakamı ve Belediye Başkanı Muhittin Pamuk'un, Camili Mahallesi’ni ziyareti sırasında mahalle sakinlerinin yoğun şikâyetine konu olan, taş ocağında çalışan TIR ve kamyonların güzergâhıyla ilgili sorun da çözüldü.

Pamuk’un talimatı üzerine harekete geçen fen işleri ekipleri, köyün merkezinden geçtiği için can güvenliği açısından büyük tehlike oluşturan taş ocağı kamyonlarının kullanımı için alternatif çevre yolu açma çalışması yaptı. Çalışmayla, Camili, Yeşilova ve Iğdır mahalleleri arasında bağlantı yolu açılarak mahalle sakinlerinin şikâyetine yol açan kamyonların yarattığı tehlike ortadan kalkmış oldu. Ekipler, Yanpar ve Civanyayla’da da arazi yollarında ıslah çalışması yaptı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı