Advert
Advert

Atıcı: Halkın sırtındaki yükü azaltacağız

​CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, belediye başkanı seçilmesi durumunda ucuz ekmek, ucuz su ve ucuz ulaşım hizmeti sunacaklarını belirterek, "Amacımız halkın sırtındaki yükü azaltmaktır" dedi.

Atıcı: Halkın sırtındaki yükü azaltacağız
Atıcı: Halkın sırtındaki yükü azaltacağız admin
Bu içerik 335 kez okundu.

CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, saha çalışmalarını Çiftlikköy ve Eğriçam mahallelerinde sürdürdü.

Atıcı'nın basın ofisinden alınan habere göre Atıcı, mahalle ziyaretleri sırasında vatandaşlara başkan seçilmesi durumunda hayata geçirecekleri projeleri anlattı.

Atıcı,  “ Mersin’de dar gelirli vatandaşlarımız var. Asgari ücret ile geçinmek zorunda olan vatandaşlarımız var. Dar gelirli vatandaşlarımız için ucuz ulaşım, ucuz ekmek, ucuz su, ucuz konut projeleri sunacağız. Büyükşehir olarak amacımız halkın sırtındaki yükü azaltmaktır” dedi. 

Aytuğ Atıcı,“Mersin birçok tatların bulunduğu harika bir gastronomi kenti, Silifke’de, Tarsus’ta, Erdemli’de, Anamur’da, Mut’ta, Gülnar’da Aydıncık’ta ve Mersin Merkez’de bulunan eserleri ile bir tarih kenti, Müslüman ve Hıristiyanların birçok tarihi ve değerli eserine ev sahipliği yapan bir inanç kenti; doğru bir tanıtımla turistleri Mersin’e çekebiliriz. Torosların eteğine yapacağımız kongre merkezi ile bu muhteşem güzellikleri harmanladığımızda bir kongre kenti haline gelebiliriz. Limanımız sayesinde bir kruvaziyer kenti olabiliriz. Yine doğru bir stratejiyle birçok dalda spor müsabakalarının yapılabildiği, takımların kampa geldiği bir kent haline gelebiliriz” dedi. 

Mersin Barosu’na ziyarette bulunan Aytuğ Atıcı, demokratik, çağdaş, laik, özgür bir hukuk devleti için mücadele etmeye, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu zamanda devam edeceğini belirtti. 

Mimarlar Odası Mersin Şubesi’ne ziyarette bulunan Aytuğ Atıcı, kent estetiğini bozmadan, Mersin’i mimarlar, mühendisler, kent bilimcileri ile hep beraber ortak akıl ile şekillendirmek istediğini söyledi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Meski’den su kesintisi uyarısı
Meski’den su kesintisi uyarısı
Yeşilboğaz: Basmakalıp Hukukçular Yetişmemeli
Yeşilboğaz: Basmakalıp Hukukçular Yetişmemeli