Advert
Advert

Doğa Dostu Matematik Projesi'ne davet

​TÜBİTAK 4004 Doğa ve Bilim Okulları Uygulamaları kapsamında desteklenen “Doğa Dostu Matematik” projesi uygulaması 15 Ekim Salı günü Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi'nde yapılacak.

Doğa Dostu Matematik Projesi'ne davet
Doğa Dostu Matematik Projesi'ne davet admin
Bu içerik 292 kez okundu.

Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen TÜBİTAK 4004 Doğa ve Bilim Okulları Uygulamaları kapsamında desteklenen “Doğa Dostu Matematik” projesi, 15- 19 Ekim 2018 tarihleri arasında Yenişehir ilçesi Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi’nde gerçekleştirilecek.

Proje ortaklarından Menteş Ortaokulu'ndan yapılan açıklamaya göre, proje yürütücüsü Demet Acar ve uzmanlar Özlem Göktaş ve Semih Aşiret tarafından hazırlanan projede Akdeniz, Mezitli ve Yenişehir İlçelerinde öğrenim gören 7. sınıf öğrencilerinden 30 kişilik bir grup hedef kitle olarak belirlendi.

Projenin yürütücüsü Demet Acar, "Projede etkinliklerle matematiği doğada yaşamak, doğanın ve diğer bilimlerin içinde matematiği keşfettirmeyi amaçlamıştır. Bununla birlikte her geçen gün kirletilen doğamıza dikkat çekip proje etkinlikleri kapsamında doğayı korumayı hedef edinerek öğrencilerde doğa bilinci oluşturmak istenmektedir. Böylece; projemizde Doğayı Koruyorum, Matematiği Seviyorum sloganıyla hareket ederek hedef kitlemizde hem doğayı koruma bilinci oluşturmak hem de matematiği diğer bilimlerle de ilişkilendirerek bunu doğada yaparak yaşayarak öğrenebilmek hedeflerimizi oluşturmaktadır. Bu kapsamda projede; gezi, gözlem, sanatsal faaliyetler, drama, atölye çalışmaları, değerlendirme etkinlikleri, sanat ve spor etkinlikleri, grup çalışmaları uygulanacaktır" dedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet Ballı MHP'den istifa etti
Mehmet Ballı MHP'den istifa etti
Voronkov: Novovoronej NükleerSantrali Akkuyu için referans
Voronkov: Novovoronej NükleerSantrali Akkuyu için referans