Bir davası bitmeden, diğer davası başladı

Mersin’de 9 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen baba A.I’nın yargılandığı davanın ikincisi duruşması Mersin 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Avukat Fatma Yakaryılmaz, sanık A.I'nın daha önce de 4 yaşındaki çocuğa istismardan ceza aldığını, o dosyanın Yargıtay'da olduğunu söyledi.

Bir davası bitmeden, diğer davası başladı
Bir davası bitmeden, diğer davası başladı admin
Bu içerik 592 kez okundu.

Hasan Küçük

Mersin’de öz kızı 9 yaşındaki E.I’ya cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen ve tutuklu yargılanan baba A.I’nın yargılandığı davanın ikinci duruşması Mersin 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Daha önce Mersin 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın daha sonra yetkisizlik nedeniyle Mersin 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ne devredildiği bildirildi.

Duruşmaya sanık A.I’nın yanı sıra cinsel istismarda bulunduğu öz kızı E.I. ile anne F.I. katıldı.

Mağdur E.I’nın avukatı Fatma Yakaryılmaz duruşma öncesi yaptığı açıklamada, “Daha yeni Tarsus’ta bir cinsel istismar olayı yaşanırken Mersin’de de babası tarafından cinsel istismara uğrayan yaşı küçük mağdurun davası için bugün buradayız” dedi. Söz konusu mağdura öz babası tarafından cinsel istismarda bulunulduğunu iddia eden Yakaryılmaz, “Baba daha öncede mağdurun 4 yaşındaki kuzenine cinsel istismarda bulunduğu gerekçesi ile 4 küsur yıl hapis cezası almış olup, söz konusu cezası Yargıtay’dadır. Cezası henüz kesinleşmemiştir. Mağdurun babası daha öncede anneye yönelik olarak şiddet eylemlerinde bulunmuş olup anne yönünden 2017 yılında koruma kararı aldırılmıştır. Sanığın ailesi tarafından mağdurun annesine yönelik tehdit beyanları olduğu yönünde müvekkilimin beyanı söz konusudur” diye konuştu.   

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı