​Yaşam nöbeti!

Sağlık çalışanları, meslektaşlarının görevleri başında öldürülmesine öfkeli. Saldırılara karşı önleyici tedbirler alınmasını isteyen çalışanlar, 'sağlıkta şiddet yasası çıkarılsın' talebiyle nöbet eylemi başlattı.

​Yaşam nöbeti!
​Yaşam nöbeti! admin
Bu içerik 435 kez okundu.

ABİDİN YAĞMUR

İstanbul'da görev yapan psikiyatri uzmanı Dr. Fikret Hacıosman'ın, poliklinik hizmeti sırasında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesinin yankıları sürüyor. Sağlık çalışanları hem bu cinayeti protesto etmek hem de sağlıkta şiddete karşı yasal düzenleme yapılması talebini dile getirmek için Özgür Çocuk Parkı'nda nöbet eylemi başlattı.

Nöbet eylemine çok sayıda hekim ve yardımcı sağlık çalışanının yanı sıra önceki dönem Mersin milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı da katıldı.

1,5 saat süren nöbet eylemi boyunca sağlık çalışanları 'Sağlıkta şiddet yasası çıksın', 'Bu ülkede doktor katliamı var', 'Yaşatmak için yaşamalıyız. Artık yeter', 'Sağlık sorununuz şiddetle çözülmez', 'Çocuğunu seven tıp okutmasın' yazılı pankartlar taşıdı.

Mersin Tabip Odası Başkanı Dr. Mehmet Antmen, sağlıkta şiddetin, sağlıkta dönüşüm projesinin bir sonucu olduğunu düşündüklerini söyledi ve iktidara 'sağlıkta şiddet yasasını çıkarın' çağrısında bulundu. Hekimlerin yaşatması için yaşaması gerektiğini vurgulayan Antmen, "Hekimlerin ve sağlık çalışanlarının yaşama hakkı için nöbetteyiz. Nöbet eylemimizi bir hafta sürdüreceğiz" dedi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı