'Kız çocukları güçlendirilmeli'

​TURAB Genel Başkanı Canan Sunay, yaşamlarını güçlü bir birey olarak sürdürebilmeleri için kız çocuklarının sanattan spora, bilimden teknolojiye her alanda desteklenmesi gerektiğini söyledi.

'Kız çocukları güçlendirilmeli'
'Kız çocukları güçlendirilmeli' admin
Bu içerik 434 kez okundu.

Türk Arap Ülkeleri İş İnsanları Derneği (TURAB) Genel Başkanı Canan Sunay, Türkiye’nin de  aralarında olduğu ülkelerin girişimler sonucunda, kız çocuklarına karşı ayrımcılığın önlenmesi ve onların insan haklarından tam ve etkili bir şekilde yararlanmalarını sağlamak amacıyla kutlanan 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Kız çocuklarının yaşamları boyunca güçlü birer birey olabilmeleri için her alanda desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Sunay, “Kız çocuklarının güçlenmesi amacıyla kutlanan 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü, farkındalık yaratmak adına önemli bir gün.  Kız çocuklarının eşit koşullarda yaşamlarını sürdürebilmeleri, geleceğin güçlü kadınları olabilmeleri için eğitimlerinin önündeki engeller kaldırılmalı. Sanattan spora, bilimden teknolojiye her alanda desteklenmeli” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı