Tarsus’a 500 TOKİ evi geliyor

​Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Berdan Nehri kıyısında belirlenen bir alanda TOKİ tarafından toplu konut yapılacağını söyledi. 500 konut için kura kayıtlarının önümüzdeki aylarda başlayacağını belirten Can, toplu konut alanındaki altyapı çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Tarsus’a 500 TOKİ evi geliyor
Tarsus’a 500 TOKİ evi geliyor admin
Bu içerik 416 kez okundu.

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Berdan Nehri kenarına yapacakları toplu konut için altyapı çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Tarsus Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Belediye Başkanı Şevket Can, Berdan nehri kenarında altyapı çalışmalarının başladığı toplu konutun yapılacağı sahada incelemelerde bulundu.

Başkan Can, “Bizler şehir içinde 45 mahallemiz, 129 tane köyümüz ve kapanan 5 tane belde belediyemizle birlikte toplam 179 tane mahallemize hizmet vermekteyiz. Bizler ayrım yapmadan, ayırmadan, ötekileştirmeden Tarsus’umuzda yaşayan bütün insanlarımızı kucaklayarak mahalle ve köylerimizin isteği doğrultusunda hizmetlerimizi vatandaşlarımızla beraber gerçekleştiriyoruz. Sizlerin duası, desteği ve Allah’ın izniyle 500 toplu konut projesi için ‘Bismillah’ diyerek alt yapı çalışmalarına başladık. İnşallah 2 veya 3 aya kadar üye kayıtlarımız başlayacak. TOKİ’den daha ucuz ve daha konforlu konutlar yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Tarsus da evlenmeyen kimse kalmayacak. Hemşehrilerimizi Rabbimin izniyle evlendireceğim, ev sahibi yapacağım’’ dedi.

Çalışmakla ilgili bir sıkıntılarının olmadığını belirten Belediye Başkanı Şevket Can, “Göreve geldiğimiz günden bu yana bütün hemşerilerimizi kucakladık, kucaklamaya da devam edeceğiz. Şunun bilincindeyiz hemşerilerimizin duası bizim gücümüze güç katıyor. Biz de gündüz yorulmadan, gece uyumadan var gücümüzle, ayrım yapmadan, dini, dili, ırkı, milleti, memleketi, partisi ne olursa olsun şehrimize hizmet etmeye devam edeceğiz’’ ifadesini kullandı.

Başkan Can, önümüzdeki günlerde konut hakkında detaylı açıklama yapacaklarını söyledi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı