Eğitim Bir-Sen seçiminde kavga iddiası

Memur-Sen'e bağlı Eğitim Bir Sen sendikasının Yenişehir İlçe Şubesi seçimlerinde çıkan tartışmaların arbedeye döndüğü iddia edildi. İddiaya göre, Eğitim Bir-Sen İl Başkanı Abdulla Çelik, genel kurul sırasında, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde şube müdürü olarak görev yapan Z.D ile tartıştı ve boğazını sıkarak itekledi. İddiayı reddeden Çelik, "Seçimden sonra her iki listeden de arkadaşlarla oturup konuştum. Sözlü uyarılar, tartışmalar oldu ama arbede olmadı" dedi.

Eğitim Bir-Sen seçiminde kavga iddiası
Eğitim Bir-Sen seçiminde kavga iddiası admin
Bu içerik 1385 kez okundu.

ABİDİN YAĞMUR

Memur-Sen'e bağlı Eğitim Bir-Sen sendikasının Yenişehir İlçe Şubesi seçimleri hafta sonunda Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu salonunda yapıldı. Genel kurulda, mevcut başkan Abdurahman Yıldız başkanlığındaki liste ile Kamil Mercan başkanlığındaki liste yarıştı.

Sendika kaynaklarından edinilen bilgiye göre, daha önce Yenişehir'de görev yapıyorken Mezitli'ye tayini çıkan bir sendika üyesi de genel kurula katıldı ve Abdurahman Yıldız listesinin lehine olacak şekilde üyeleri etkilemeye çalıştı. Bunun üzerine her iki başkan adayı da söz konusu kişinin genel kurul salonundan çıkması konusunda uzlaştı. Ancak genel kurulu izleyen Eğitim Bir Sen Mersin İl Başkanı Abdulla Çelik, söz konusu şahsın genel kuruldan çıkmasına gerek olmadığını söyleyince tartışmalar yaşandı. Rakip listeden aday olan bazı isimler, Abdulla Çelik'in tarafsız kalmadığını, Abdurahman Yıldız'ın listesi lehine çalıştığını ileri sürünce tartışmalar daha da alevlendi.

İddiaya göre bu sırada  Eğitim Bir-Sen Mersin İl Başkanı Abdulla Çelik, kendisiyle tartışan, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Z.D'yi itekledi ve boğazını sıktı. Arbede diğer üyelerin araya girmesiyle daha fazla büyümeden önlendi.

880 üyenin olduğu Eğitim Bir Sen Yenişehir Şubesi'nde 700 civarında üye tartışmalar arasında oy kullandı ve seçimi kazanan taraf Abdurahman Yıldız ve ekibi oldu.

Sendikaya yakın kaynaklar, Eğitim Bir Sen Mersin İl Başkanı Abdulla Çelik'in, ilçe şubesi seçimlerinde taraf olduğunu, Yenişehir seçimlerinde de AbdurahmanYıldıuz'ın listesini desteklediğini, gerginliğin bu nedenle yaşandığını ileri sürdü.

Seçimlerde Akdeniz, Anamur, Toroslar, Yenişehir ilçe şubeleri dışında tüm ilçelerde tek liste ile seçime gidildiğini belirten kaynaklar, bunun da Abdulla Çelik'in yönlendirmesiyle olduğunu savundu.

Eğitim Bir Sen Mersin İl Başkanı Abdulla Çelik de, genel kurulda darp iddiasını yalanladı. Yenişehir ilçe seçimlerinin ardından hem kazanan tarafla, hem kaybeden tarafla bir araya geldiğini, seçimleri değerlendirdiklerini söyleyen Çelik, "Ben genel kurul sırasında kimseyi darp etmedim, öyle bir olay da duymadım. Genel kurul sırasında her yerde olabilecek düzeyde tartışmalar oldu. Karşılıklı olarak birbirini uyarma, sesli uyarma şeklinde tartışmalar oldu ama darp, itekleme, yumruklaşma olmadı" dedi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medyada terör propagandasına 3 gözaltı
Sosyal medyada terör propagandasına 3 gözaltı
Anamur’da acele kamulaştırma kararı
Anamur’da acele kamulaştırma kararı