Serttaş: Milli değerlerimizle yükselişe geçeceğiz

​Serttaş Bakliyat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Soner Serttaş, "Ülkemizin ekonomik çıkarları açısından büyük önem taşıyan ‘Enflasyon İle Topyekün Mücadelenin’ destekçisi olacağız" dedi.

Serttaş: Milli değerlerimizle yükselişe geçeceğiz
Serttaş: Milli değerlerimizle yükselişe geçeceğiz admin
Bu içerik 488 kez okundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın öncülüğünde dün Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı gerçekleştirildi. Tanıtım toplantısı ardından iş dünyası genelinde enflasyonla mücadeleye destek üstüne destek mesajları gelmeye devam ediyor.

Serttaş Bakliyat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Soner Serttaş, Bakan Albayrak’ın açıkladığı 7 maddelik planın önemine değinerek, ‘ Hükümetimiz tarafından ülkemizin ekonomik çıkarları doğrultusunda atılan adımlar iş dünyasında olumlu etkiler bırakacaktır. Kur yükselişinin ardından kolları sıvayan fırsatçıların önünü kesmek adına atılan adımlar dengeyi sağlayacaktır. Fırsatçıların önünün kesilmesi ve yerli üretime destek açısından üzerinde indirim ve yerli üretim logosu bulunduran ürünlerin tercih edilmesi gerekiyor. Vatandaşlarımızın bu konuya hassasiyet göstereceklerinden şüphemiz yoktur’ dedi.

Enflasyon ile mücadelenin en önemli yolunun üretim olduğunu kaydeden Serttaş, ‘Hükümetimizin enflasyon ile mücadele kapsamında açıkladığı planlar, üretime doğrudan etki edecektir. Sağlanan teşvikler ve yatırım destekleri sanayicilerimizin önünü açarak üretimin artmasına fayda sağlayacaktır. Üretim arttıkça milli değerlerimiz dış pazarda yükselişe geçecektir. Bu sayede hazırda bekleyen, iş kurmak isteyen birçok genç yatırımcı üretmeye teşvik edilecektir’ ifadelerini kullandı. (Bülten)

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı