Advert
Advert

Yüksekokul öğrencilerinden çevre temizliği

Yüksekokul öğrencilerinden çevre temizliği
Yüksekokul öğrencilerinden çevre temizliği admin
Bu içerik 142 kez okundu.

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Sosyal Hizmetler Bölümü 2018-2019 Eğitim- Öğretim yılında ilk öğrencilerine kapılarını açtı. Bölümün ilk öğrencileri tarafından çevre bilinci ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla üniversite kampüsünde çevre temizliği yapıldı.

MEÜ’den yapılan açıklamada; çvre temizliği öncesinde öğrencilere, hem Mersin ilini hem de Mersin Üniversitesi’ni tanıtmak amacı ile Öğr. Gör. Hacı Mehmet Acar tarafından bir oryantasyon eğitimi verildi. Bu eğitimin ardından Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğrenci İşleri Birimi personeli İlyas Özkan tarafından eğitimleri süresince yapmaları gereken işlemler ve öğrencilerin merak ettikleri konular hakkında bilgi verildi ve soruları cevaplandı.   Düzenlenen eğitim sonrasında öğrenciler, üniversitenin kampüsünde farkındalık yaratmak amacıyla çevre temizliği yaptı.

Sosyal Hizmetler Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Mehmet Enes Salkın konuya ilişkin şunları söyledi: “Çevrenin korunması ve toplumsal farkındalık oluşturmak adına yaptığımız bu etkinlikte amacımız gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak ve ortak çevre bilinci oluşturmaktır. Öğrencilerimiz burada hem çevrelerini temizlediler hem de çevreyi kirletenleri bilinçlendirdiler.

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akkuyu NGS ikinci ünitesi için sınırlı çalışma izni verdi
Akkuyu NGS ikinci ünitesi için sınırlı çalışma izni verdi
Şehidin kardeşi Ertunç Verdi:  Altuğ,bizim için  kahramandı
Şehidin kardeşi Ertunç Verdi: Altuğ,bizim için kahramandı