MESKİ’ninsu tasarruf eğitimleri devam ediyor

​Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (MESKİ) su tasarruf eğitimi ve MESKİ Su Müzesigezisi,yeni eğitim öğretim döneminde de devam ediyor.

MESKİ’ninsu tasarruf eğitimleri devam ediyor
MESKİ’ninsu tasarruf eğitimleri devam ediyor admin
Bu içerik 262 kez okundu.

 

MESKİ’nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile öğrencilere yönelik düzenlediği su bilinci, suyun önemi, su tasarrufu eğitimleri ve MESKİ Su Müzesi gezisi etkinlikleri başladı. MESKİ Teknik Hizmetler Toplantı Salonunda Sabiha Çiftçi Meslek Lisesi öğrencileri ve Tarsus Dedeler İlkokulu öğrencilerine Arıtma Tesisleri Daire Başkanlığı bünyesinde görev yapan Uzman Biyolog Nebi Şengezer tarafından suyun önemi, su  tasarrufu ve atıksuyunbertarafı  konusunda eğitim verildi. Öğrencilere sunumlarla hangi yöntemlerle su tasarrufu yapabilecekleri anlatıldı.

MESKİ Su Müzesi’ni gezen öğrencilere Arıtma Tesisleri Daire Başkanlığı bünyesinde görev yapan Uzman Biyolog Nebi Şengezer’in; içmesuyunun nasıl elde edildiği ve evlere gelinceye kadar hangi aşamalardan geçtiği konusunda bilgiler verdi. Filtre İçmesuyu Arıtma Tesisi’nin tarihi önemi bulunan ünitelerine ve arşivlerden derlenen fotoğraflarına öğrenciler büyük ilgi gösterdiler.

Eğitimin ardından ayrıca öğrencilere ve öğretmenlere su tasarrufunu anlatan broşürler ve hediyeler verildi.

Öğrenciler çalışmaları nedeniyle Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve MESKİ yetkililerine teşekkür etti.

MESKİ yetkilileri MESKİ Müdürlüğü ve Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonu ile Mersin’de bulunan Öğrencilere su tasarrufu bilincini oluşturmak amacıyla eğitimler düzenlediklerini kaydederek şunları söylediler: “1938 yılında açılmış olan ve şehrimizin uzun yıllar su ihtiyacını karşılayan, Türkiye’nin ilk içmesuyu arıtma tesislerinden olan Filtre Su Müzesi, gelecek nesillere tarihi bir eser ve müze olarak hizmet vermek üzere restore çalışmaları tamamlanarak 21 Nisan 2016 hizmete açılmıştı. Öğrencilerimize burayı gezdirdik. Bu eğitimler kapsamında öğrencilere suyun hayatımızdaki önemi, kullanım alanları, bilinçli kullanımı, atıksular ve bunların dönüşümü konusunda restore edilen Su Müzesini tanıtmak için geziler düzenlemeye devam edeceğiz.” (Bülten)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medyada terör propagandasına 3 gözaltı
Sosyal medyada terör propagandasına 3 gözaltı
Anamur’da acele kamulaştırma kararı
Anamur’da acele kamulaştırma kararı