Advert
Advert

Silifke Belediyesi’nden kent merkezi ve sokaklara tam bakım

Silifke Belediyesi kent merkezi ve sokaklarında bozulan parke yolları sökerek, yerine sıcak asfalt yol yapımı gerçekleştiriyor. Belediye ekipleri Atik Mahallesi 150 sokak'ta bozulan parke yolları sökerek, yerine sıcak asfalt yapacak.

Silifke Belediyesi’nden kent merkezi ve sokaklara tam bakım
Silifke Belediyesi’nden kent merkezi ve sokaklara tam bakım admin
Bu içerik 152 kez okundu.

Silifke Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada; kentin cadde ve sokaklarında asfaltlama çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Silifke Belediyesi ekipleri, kent merkezi ve mahallelerdeki parklar, sosyal yaşam alanları, yollar ve belediyenin görev alanına giren bütün hizmetleri eksiksiz yerine getirmeye gayret gösteriyor.

Atik Mahallesi 150 sokak'ta parke söküm çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Mustafa Turgut, ‘Asfalt çalışmalarımız birçok farklı noktalarda devam ediyor. Havaların sıcak gitmesiyle ne kadar yol asfaltlayabilirsek kış mevsimini de o kadar sorunsuz geçiriyoruz. Tabi ki kentimizin her noktasını asfalt yapmak istiyoruz fakat imkânlarımız ve plan dâhilinde bu çalışmaları yaptığımız için önceliği aciliyet duyulan yerlere veriyoruz. Yani yolu hiç olmayan, hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın evlerine olan ulaşım yolları, bugüne kadar hiçbir hizmet almamış veya alamamış mahalle yollarımız gibi sıkıntıları olan bölgeleri bir bir çözüme kavuşturuyoruz. Atik Mahallesi 150 sokakta yer alan bu yolumuz Çeltikçi, Bahçe, Sökün ve Kurtuluş gibi ova mahallelerimize ulaşım sağlarken, kent merkezinde de kötü bir görünüme sahipti. Parkelerin yerinden oynaması, eskimiş olması yolda olası kazalara da sebebiyet vermekteydi. Ekiplerimizle birlikte bu yola girerek kısa sürede bozulan parke yolun yerine sıcak asfalt dökeceğiz” diye konuştu.

Şehrin bütün yollarını konforlu yapmak için gayret gösterdiklerini anlatan Turgut şöyle devam etti: “Bazı bölgelerde yeni açılan yollarda asfalt çalışması yaptığımız gibi, ömrünü tamamlayan bozulmuş yolların da bakımını gerçekleştiriyoruz.

Her mahallemizin ihtiyaç duyduğu eksiklikleri bir bir tespit ediyor, vatandaşlarımızın taleplerine göre bu hizmetleri yerine getiriyoruz. Halkımızın memnuniyeti ve bizlerden talep etmesi daha verimli bir hizmet yapmamıza olanak sağlıyor. Silifke’yi yollarıyla, parklarıyla, köprüleriyle, sosyal yaşam alanlarıyla, eşsiz Göksu Manzarası ve doğasıyla yeniliklere kavuşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Can, hizmet bilgilendirme toplantısı yaptı
Başkan Can, hizmet bilgilendirme toplantısı yaptı
Tarsus Belediyesi ‘Sıfır Atık’  için harekete geçti
Tarsus Belediyesi ‘Sıfır Atık’ için harekete geçti