Sahilde betonlaşmaya tepki

Mersin Büyükşehir Belediye meclis toplantısında söz alan CHP’li belediye meclisi üyesi Ömer Karadeniz, Mezitli ve Yenişehir sahil bandı düzenlemesinde, yürüyüş alanının tamamen betona döndüğünü belirterek bu uygulamadan vazgeçilmesi çağrısında bulundu. İnsanların betonda yürümek zorunda kaldığını ifade eden Karadeniz, Başkan Kocamaz'a "Gidin yerinde tespit edin ve bu uygulamadan vazgeçin" diye seslendi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise sahildeki çalışmaların tamamen bitmediğini, orada yapılan çalışmanın istedikleri noktada olmadığını söyledi.

Sahilde betonlaşmaya tepki
Sahilde betonlaşmaya tepki admin
Bu içerik 625 kez okundu.

HASAN KÜÇÜK

Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin Ekim ayı birinci birleşimi Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi. Mecliste idareden gelen 11, komisyonlardan gelen 10 ve gündem dışı 3 konu görüşüldü.

Gündem dışı söz alan Aydıncık Belediye Başkan Ferhat Aktan,

Teknecik, Yeniyörük, Kaş mahallelerini kapsayan grup yollarının bulunduğunu ifade ederek genişletilmesi yapılan ve programda olduğu söylenen yolun bitirilmemesi nedeniyle vatandaşların çok mağdur olduğunu dile getirerek bilgi istedi.

Konu ile ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Gündemimizde olan bir yol. Dövizdeki oynamalardan dolayı, hizmet veren yükleniciler programlarının yüzde 80’inin kesilmesini istiyor. Esas sıkıntı o. Yükleniciler bu konuda mağdur oldular. Bizimle anlaşma yaptıklarında bütümlü asfaltın tonunu bin 100’e alırken şu anda 4.5-5 bin lira. Dolayısıyla adamlar 1 alıp 4 masraf edecekler. Sıkıntılar var ama mümkün olduğu kadar biz değişik yerlerden kaynak aktararak bu sıkıntıyı gidermek istiyoruz” şeklinde konuştu.

YÜRÜME ALANI TAMAMEN BETONA DÖNDÜ

 

CHP’li meclis üyesi Ömer Karadeniz ise sahil düzenlemesindeki betonlaşmadan dert yandı.

Karadeniz şunları söyledi: “Sahil düzenlemesi ile ilgili olarak çalışmalar yapılıyor. Projelendirilmiş. Ancak gerçekten bende yaşıyorum bende fırsat buldukça sahilde yürüyüş yapıyorum. Yürüme alanı tamamen betona döndü. Çok az bir alan bırakıldı. Orada da yürünemiyor. Yürünecek bir hal yok. Çakıl dökülmüş. Ora ile ilgili bir düşünce var mı? Buradaki uygulama nedir. İnsanlar sabah ve akşam sahilde yürüyüş, spor yapıyorlar. O alanda çok geniş bir beton alan yapılmış yürüme alanı. Çok güzel olmuş fakat daha önce geniş bir alan vardı ve toprak zeminde yürünüyordu. Şimdi çok küçük bir alan bırakılmış. Burası ile ilgili bir düzenleme yapılamaz mı? İnsanlar betonda yürümek zorunda kalıyor. Yani mevcut alanın üzerinde hiç kimse yürümüyor. Bir yerinde tespit yapılabilir mi?"

'TARTAN PİST HALİNE GETİREBİLİRİZ'

Ömer Karadeniz'in bu konuşmasına yanıt veren Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise şunları söyledi: “Sahildeki çalışmalar tamamen bitmedi. Yürüyüş alanı önceye göre daha geniş. Sizin dediğiniz toprak alan bile öncekine göre daha geniş. Biliyorum insanlar betonda yürüyor. Beton daha düzgün diye betonda yürüyor. Orası zaten kabul edilmiş değil. Orada yapılan çalışmanın tam bizim istediğimiz noktada olmadığını ben orada söyledim. Belki ileride oraya tamamen tartan pisti haline getirmek lazım. Şu anda ihaleye göre öyle yapıyorlar ama bizim istediğimiz şekilde bir yürüyüş yolu değil. Yağmur yediği zaman işte bu tuğla kırıkları maalesef çözülüyor. Tamamen oraya yapışıyor. Zaten orada bazı yerlerde bordürlerde bozulmuş bu çalışmalar neticesinde. Orayı komple bir elden geçirecekler.”

MEMUR PERFORMANS YÖNETMELİĞİ KALDIRILIYOR

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisinde 13 Mart 2015 tarihinde kabul edilen Memur Performans yönetmeliğinin kaldırılmasıda oy birliği ile kabul edildi.

İdareden gelen konular arasında olan “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı görev yetki ve sorumluluklar ile çalışma usul ve esaslarına dair yönetmeliğin 33. Maddesinin 3. Fıkrasının (f) bendine istinaden; Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nce 13.03.2015 tarihli ve 261 sayılı karar ile kabul edilen ve halen yürürlükte olan Memur Performans Yönetmeliğinin yürürlükten kaldırılması ile ilgili teklifin görüşülmesi oylamaya sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı