Kitabını Tebessüm Gönüllüleri için imzaladı

​Yazar Hülya Köşgerlioğlu, Denizhan 2 Sitesi'nde imza günü düzenleyerek dostları ve okurlarıyla buluştu. İmza gününde kitap satışından elde edilen gelirin yüzde 50'si, kanser hastası çocuklar için faaliyet yürüten Tebessüm Gönülleri'ne bağışlandı.

Kitabını Tebessüm Gönüllüleri için imzaladı
Kitabını Tebessüm Gönüllüleri için imzaladı admin
Bu içerik 588 kez okundu.

ABİDİN YAĞMUR

-Mersin'de yaşayan Hülya Köşgerlioğlu, kendi blog sayfasında ve sosyal medya hesabında uzun süredir anı, deneme ve öykülerini yayınlıyordu. Köşgerlioğlu, bu yazılarından bazılarını Geçmiş Zaman Hikayeleri adlı kitapta topladı ve 63 yaşında ilk kitabını yayınlamış oldu.

Hülya Köşgerlioğlu, Denizhan 2 Sitesi'nde imza günü düzenleyerek dostları ve okurlarıyla buluştu. İmza gününde kitap satışından elde edilen gelirin yüzde 50'si, kanser hastası çocuklar için faaliyet yürüten Tebessüm Gönülleri'ne bağışlandı.

Köşgerlioğlu, "İmza günüme ilgi yoğundu. Dostlarımızla bir araya geldik, sohbet ettik. Satış gelirinin yarısı Tebessüm Gönüllüleri'nin çocuklar için yapacakları aktivitelere ayrıldı. Öncesinde, geçtiğimiz aylarda Mersin Sokak Kitapevi'nde ve İstanbul Kuzguncuk'ta Nail Kitapevi'nde imza günlerim oldu. Naçizane, bir anı kitabı çıkardım kendi imkanlarımla. Tabii rahmetli eşimin üyesi olduğu kulüp de kitap satışımda, toplantılarına çağırarak destek oldular. Kitabım ailemin, aile büyüklerimin,geçmişimin sayfalara yansıması. Amatörce yazılmış, kısa öyküler. Geçmiş zaman hikayelerinin devamını yazabilmeyi umuyorum" dedi.

99 sayfalık kitapta  Kayseri, Ankara, İzmir ve Mersin'de geçen anılarının ve öykülerinin yer aldığını ifade eden Köşgerlioğlu,  "Eşim mimardı. Bende onunla çalıştım. Liseden sonra evlenip yurtdışında iki yıllık sanat okulu okudum. Günlük tuttum yaşamımın her evresinde. Kitap yazmak için yola çıkmadım aslında. Babam hukukçu, annem meslek lisesi öğretmeniydi. Annem, Türkiye'deki ilk yemek kitabı yazarlarından. Babamın da hukuk dergilerinde yazı ve şiirleri yayınlanırdı. Sanırım yazarlık bana da onlardan geçti. Sonrasında, internetle tanıştım. Üç yıldır, kendi kişisel sayfamda ve yine birilerine kızıp “ Delidir ne yapsa yeridir” sayfamda yazılar ve şiirler paylaştım. Kuzenimin yaptığı bir sürprizle fotokopi şeklinde basılan kitap kopyam, beni matbaa sürecine taşıdı. Yazar olarak, insan olarak felsefem şu: Bir beklentim yok hayattan. Huzur, sevgi, sağlık. Memlekette dirlik düzenlik. Ahalide  insanlık,  karşılıksız güven, okumaya zaman. Bunlar varsa insanlar mutlu olurlar. Kitabımı da bu felsefeyle okurlarla buluşturdum" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı