Yeşilovacık ve Kocapınar mahallelerinin içmesuyu çalışmaları tamamlandı

​MESKİ Genel Müdürlüğü, Silifke İlçesi Yeşilovacık ve KocapınarMahallesi'nde gerçekleştirdiği içmesuyu çalışmalarını tamamladı .

Yeşilovacık ve Kocapınar mahallelerinin içmesuyu çalışmaları tamamlandı
Yeşilovacık ve Kocapınar mahallelerinin içmesuyu çalışmaları tamamlandı admin
Bu içerik 263 kez okundu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Silifke İlçesi Yeşilovacık ve Kocapınar Mahallelerinde içmesuyu çalışmalarını tamamladı. Yapılan açıklamaya göre

Yeşilovacık Mahallesi’nin içmesuyu sorunun giderilebilmesi için mevcut depo yanında bulunan boş alana 100 m³ lük yeni bir depo yapımı gerçekleştirildi.  Yeni deponun yapılması ile Yeşilovacık Mahallesi merkezine terfi deposu olarak kullanılan depoda su kayıpları ortadan kaldırıldı. İçmesuyu sağlayan sondaj kuyularında sürekli motopomp çalıştırılmasının önüne geçilerek boşa giden elektrik sarfiyatı önlenerek  ve mahalleye daha sağlıklı bir şekilde içmesuyu verilmesi sağlandı.Silifke İlçesi’nin diğer bir mahallesi olan Kocapınar Mahallesi içmesuyu mahalle içerisinde bulunan kaynaktan taşımalı ve incirli pınar kaynağından tarımsal sulama amaçlı yapılan tesisten karşılanmaktaydı. MESKİ tarafından mahallenin sorununun giderilebilmesi yürütülen içmesuyu çalışmaları kapsamında,  İncirli Pınar  kaynağından muhtelif çaplarda 5.340 metre isale  şebeke hattı çekilirken,  1 adet 50 metreküplük depo ve terfi hattı,  1 adet kaptaj yapımı tamamlanarak  mahallenin  içmesuyu sorunu ortadan kalktı. (Bülten)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsal Mahalle Buluşmaları Üzümlü Mahallesi'nde yapılacak
Kırsal Mahalle Buluşmaları Üzümlü Mahallesi'nde yapılacak
Akdeniz zabıtasından kaldırım işgaline karşı denetim
Akdeniz zabıtasından kaldırım işgaline karşı denetim
denizli escort