Öztoprak, Yenişehir’e talip

​Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir Belediye Başkan aday adayı olarak uzun süredir saha çalışması yürüten endüstri mühendisi, iş insanı Halil Öztoprak, CHP Yenişehir İlçe Başkanlığı binası önünde düzenlediği toplantıyla aday adaylığını resmen ilan etti ve partililerden destek istedi.

Öztoprak, Yenişehir’e talip
Öztoprak, Yenişehir’e talip admin
Bu içerik 506 kez okundu.

-CHP’den Yenişehir Belediye Başkan aday adaylığını parti binası önünde düzenlediği toplantı ile ilan eden Halil Öztoprak, “Yenişehir’i 30 kişiyle değil, binlerle yöneteceğim. Kadın meclisi, gençlik meclisi, çiftçi meclisi kuracağım. Başkan seçilirsem başkanlık koltuğuna asla oturmayacağım. Oraya gelen herkes o koltuğa oturacak, ben masanın bu tarafına oturacağım” dedi. Halil Öztoprak, belediye başkanı seçilmesi durumunda atanamayan öğretmenleri belediyede istidam edeceklerini, her yıl 100 üniversite öğrencisini yurtdışına dil eğitimine göndereceklerini söyledi.

-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir Belediye Başkan aday adayı olarak uzun süredir saha çalışması yapan endüstri mühendisi, iş insanı Halil Öztoprak, CHP Yenişehir İlçe Başkanlığı binası önünde düzenlediği  toplantıyla aday adaylığını resmen ilan etti ve partililerden destek istedi.Toplantının açılışında katılımcıları selamlayan CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayyar Tahiroğlu, bütün aday adaylarına eşit mesafede olduklarını söyledi.

CHP’LİLER SANDIĞA GİTMELİ, OYLARINI KULLANMALI

Konuşmasına Anadolu adlı şiiri okuyarak başlayan CHP Yenişehir Belediye Başkan aday adayı Halil Öztoprak, “Burada belediye başkan aday adaylığını açıklamak için toplanmadık. Burada karanlıkların önünde bir set olmak için toplandık. Elbette biz Yenişehir’i alacağız, Büyükşehir’i alacağız. Ama sorun daha büyük. Bizim bu ülkeyi bu karanlıktan, bu karanlık kişilerden kurtarmamız gerekiyor. Ben ya da başka bir aday, CHP tabanı belediyelere el koymalıdır. CHP’liler sandığa gitmeli, oyunu kullanmalı Belediyelerdeki soyguna dur demek için CHP’liler sandığa gitmeli, oylarını kullanmalı ve ülkelerini yeniden ele almalıdır” dedi.

ETNİK KÖKENCİLİK, MEZHEPÇİLİK YAPAN CHP’DEN ADAY OLAMAZ

CHP’nin tüm belediye başkan aday adaylarının iktidarın baskılarına rağmen öne çıkan cesur isimler olduğunu ifade eden Halil Öztoprak, “Bizim partimizde herkes aday olabilir, bir kişi aday olamaz. Bizim partimizde etnik kökencilik, mezhepçilik, bölgecilik, grupçuluk yapan aday olamaz. Onun dışında herkes aday olabilir” diye konuştu Aday gösterilmesi ve  Belediye başkanı seçilmesi durumunda yapacağı en önemli çalışmanın Yenişehir’i binlerle yönetmek olacağını kaydeden Öztoprak, “30 kişiyle Yenişehir’i yönetmeyeceğim. Kadın meclisi kuracağım, gençlik meclisi kuracağım, çiftçi meclisi kuracağım. Kadınlar, gençler, çiftçiler burada aktif olarak çalışacak” dedi.

O KOLTUĞA OTURMAYACAĞIM, MASANIN BU TARAFINDA OLACAĞIM

 Açıklamasında , belediye başkanı seçilmesi durumunda hayata geçireceği bazı projeleri de anlatan Öztoprak şunları söyledi:

“Atanamayan bütün öğretmenleri Yenişehir’de istihdam edeceğim. Ben bunu söyleyince bir arkadaşım aradı ‘400 bin atanamayan öğretmen var hepsini mi istihdam edeceksin’ dedi. Mersin’de 900 civarında atanamayan öğretmen var. Yenişehir’de 90 atanamayan öğretmen vardı, 20’sinin tayini daha yeni çıktı 70 tane atanamayan öğretmen var. Hayal kurmuyorum. Bir şekilde bu 70 öğretmenimizi istihdam edeceğiz. Her yıl 100 üniversite mezununu yurtdışında dil eğitimine göndereceğiz. Belediyemizin bunu yapacak bütçesi var. Ekonomik değeri olan 40’tan fazla ot çeşidi var. Kadınların bunları üretmesini ve üretici pazarında satmasını sağlayacağız. Ben tek başıma hiçbir şeyim. Biz hep birlikte olursak çok önemliyiz. Benim size asıl başkan seçildikten sonra ihtiyacım olacak. Buradan söz veriyorum. Belediye başkanı olursam asla başkanlık koltuğuna asla oturmayacağım.” (Bülten)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
denizli escort