Muhtarlardan Biricik’e destek

​CHP Akdeniz Belediye Başkan A. Adayı Aziz Biricik’e Özgürlük, Çilek, Çay, Karacailyas Muhtarlarından da tam destek geldi. Özellikle HDP’nin seçimlerde üstünlük kurduğu mahallelerden Biricik’e verilen destek CHP Akdeniz’de ki adaylık yarışına yeni bir boyut kattı. Biricik, Akdeniz insanıyım, onların evladıyım, ilçemizde en güzel hizmetleri muhtarlarımızla el ele vererek yapacağız” dedi.

Muhtarlardan Biricik’e destek
Muhtarlardan Biricik’e destek admin
Bu içerik 580 kez okundu.

İbrahim NALÇAKAR

-CHP Akdeniz Belediye Başkan A. Adayı A. Aziz Biricik, Özgürlük Mahallesi’nin sorunlarını ilçenin etkili ismi Özgürlük Mahallesi Muhtarı Ömer Ergüven’den aldı. Muhtar Ergüven öncelikle Biricik’in bu ziyaretinin onurunu ve mutluluğunu yaşadığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Aziz Biricik, tipik bir Akdeniz çocuğudur. Sayın Biricik, sivil toplum örgütlerinde aldığı görevleri başarıyla yerine getirmiştir. Akdeniz’in sorunlarını ve bizlerin beklentilerini en iyi bilen kişidir. Akdeniz’de onun çok büyük hizmetler yapacağına inancımız tamdır. Bizim CHP Akdeniz Belediye Başkan Adayı olması halinde onunla birlikte ve onu başkan yapmanın mücadelesini vereceğimize dair bugünden söz veriyoruz. Aziz Biricik, kapısı, gönlü Akdeniz insanına açık bir başkan olur. Biz onun siyasetteki bu mücadelesini yürekten destekliyoruz.”

Burada yaptığı konuşmasında mahalle muhtarlarının yerel yönetimlerde vatandaşa açılan bir kapı olduğunu belirten, Biricik, sözlerini şöyle sürdürdü: “Göreve gelmemiz halinde CHP nin halkla kucaklaşan yaklaşımını uygulamaya sokacağız. Bugün sorun yumağı içerisinde çırpınan ve mahalle sakini karşısında boynunu eğen muhtarlarımıza sahip çıkacağız. Her muhtarımız bir başkan yardımcısı görevi görecek. Hiçbir zaman bir şey istemeyecek, her şey ayağına kadar gelecek. Bizlere siyasi yaşama yeni başlamış bizlere verdiği destek ve dostluk için çok teşekkür ediyorum. Özgürlük Mahallesi sakinleri burasının bir Yenişehir, bir Mezitli gibi olmasını fazlasıyla hak ediyor. Akdeniz’de geri kalmışlığa artık bir nokta koymanın zamanı gelmiştir. Demokrasimizin teminatı Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir neferi gibi çalışıyorum. Ben değil, önemli olan CHP’nin Akdeniz’de rekor bir oy alarak belediye başkanlığını kazanmasıdır. Bizim için insanların nereden buraya geldiği değildir. İnancı, etnik yapısı, sosyal sınıfı ne olursa olsun bizim için her zaman insan insandır.”

YEŞİL ÇİMEN, ÇAY, KARACAİLYAS DA DESTEK VERDİ

CHP Akdeniz Belediye Başkan A. Adayı Aziz Biricik, mahalle gezilerine Yeşil Çimen, Çay, Karacailyas muhtarlarını ziyaret ederek sürdürdü. Muhabirlerimize konuşan mahalle muhtarları çekim yapan kameralarımıza açık destek sözü verdiler. Muhtarlar, “Aziz Biricik Akdeniz’in bağrından çıkmış bir insandır. Bugün onun belediye başkanımız olması için desteğimizi sonuna kadar vereceğiz. Akdeniz’in halinden bir Akdenizli anlar o da Aziz Başkan” şeklinde konuştular.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
denizli escort