Dr. Ali Su Halk Kütüphanesi ilgi görüyor

Dr. Ali Su Halk Kütüphanesi ilgi görüyor
Dr. Ali Su Halk Kütüphanesi ilgi görüyor admin
Bu içerik 1100 kez okundu.

Mersin/Silifke İlçe Belediyesi tarafından Göksu Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi’nde açılan Dr. Ali Su Halk Kütüphanesi, yoğun ilgi görüyor. Belediyeden yapılan açıklama göre Üniversite öğrencilerinin yanında, çeşitli sınavlara hazırlanan ya da sakin, huzurlu bir ortamda kitap okumak isteyen gençlerin tercih ettiği kütüphane bölümünde haftanın hemen her günü yoğunluk  yaşanıyor.
‘EĞİTİME YAPILAN YATIRIM GELECEĞE YAPILAN YATIRIMDIR’

Vatandaşlar ve öğrenciler böylesine kapsamlı kütüphaneyi kente kazandırdığı için Silifke Belediyesi’ne teşekkür ettiler. Geleceğimizin teminatı çocuklara yapılan yatırımın en önemli yatırım olduğuna dikkat çeken Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, ‘Bu kente hizmet eden, emeği geçen ve bu kentin bugünlere gelmesinde katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz. İsmini Dr. Ali Su verdiğimiz Halk Kütüphanemiz farklı ve renkli iç mimari tasarımıyla, yeni ve geniş kitap seçenekleriyle, yapılacak olan bilgisayar ve internet hizmetleriyle çocuklarımızın kendilerini özel hissetmelerini sağlayacaktır. Geleceğimizin teminatı olan yavrularımıza ve gençlerimize yapılacak yatırımın en önemli yatırım olacağının bilincindeyiz. Bu kapsamda kentimizde okuma ve kütüphane ağını geliştireceğiz.

Silifke Belediyesi olarak kentimizin tüm renklerini seviyoruz. Değerlerimize halkımızla birlikte sahip çıkıyor, çıkmaya da devam ediyoruz. Güzel ülkemizin huzurunu halkımızla ve bu kente hizmet etmiş değerlerle korumaya devam edeceğiz. Dr. Ali Su herkesin bildiği ve yakından tanıdığı bir isim olmakla birlikte, gerek sağlık alanında gerekse milletvekilliği döneminde bu kente emeği geçmiş bu kentin güzel insanlarına emeği geçmiş değerli büyüklerimizdendir. İşte bu denli değerlerimize ve büyüklerimize sonuna kadar sahip çıkmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızı, kitapseverlerimizi, çocuklarımızı ve gençlerimizi kütüphanemize bekliyoruz’ dedi.

‘SİLİFKE BELEDİYEMİZE HİZMETLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUZ’

Silifke’ye kazandırdığı hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut’a teşekkür eden öğrenci velileri, ‘Bu kütüphane geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ufuklarının açılması ve kaynak noktasında bizi çok rahatlattı. Eğitime yatırım geleceğe yatırımdır. Bu nedenle başkanımıza ve emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz. Kütüphanemiz sabahtan akşama kadar öğrencilerimize hizmet veriyor. Nezih bir ortamda ders çalışıyorlar ve boş zamanlarını değerlendiriyorlar. Gelecek için çok güzel bir yatırım…Özellikle kütüphanenin ismine Dr. Ali Su verilmesine de ayrıca sevindik ve mutlu olduk. Silifke halkı olarak doktorumuz Ali Su beyi çok seviyoruz" ifadelerini kullandı. (Bülten)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medyada terör propagandasına 3 gözaltı
Sosyal medyada terör propagandasına 3 gözaltı
Anamur’da acele kamulaştırma kararı
Anamur’da acele kamulaştırma kararı