85’lik berber ustası meslektaşlarına taş çıkarıyor

​Mersin’in Gülnar ilçesinde 1957 yılında mesleğe başlayan 85 yaşındaki berber Muhsin Eser, çalışma azmi ile genç meslektaşlarına taş çıkarıyor. ‘Boş duranı Allah’ta kulu da sevmez ‘diyen Muhsin usta ölünceye kadar çalışmak istediğini söylüyor.

85’lik berber ustası meslektaşlarına taş çıkarıyor
85’lik berber ustası meslektaşlarına taş çıkarıyor  admin
Bu içerik 322 kez okundu.

HASAN KÜÇÜK

Mersin’in Gülnar İlçesi Yukarı Çarşı mevkiinde 61 yıldır ustura sallayan Muhsin Eser, berberliğe 1957 yılında başladığını söyledi. Müşterilerini halen bilediği usturası ile tıraş ettiğini ifade eden Muhsin Usta saçları kesmek için ise el ile çalışan makine kullandığını kaydetti. Mesleğine başladığında elektrik olmadığı için yeni çıkan makinelere alışamadığını belirten Muhsin usta, “Yaşım 85. Ben hala eski aletlerle tıraş ediyorum. Müşterilerimde gayet memnun şeklinde konuştu.

Eskiden Gülnar’da iki tane berber bulunurken şu anda bu sayının fazlasıyla arttığını ifade eden Muhsin Eser, Bağ-Kur’dan emekli oldum. Boş durmayı sevmiyorum. Dükkan kendimin, kira vermiyorum. Bu nedenle ilerlemiş yaşıma aldırmadan çalışıyorum. Ölünceye kadar da çalışmak istiyorum.”Çırak bulup bulamadığı yönündeki soruya Eser, “Çırak felan yok kim bulmuş ta ben bulacağım. Gerekte yok zaten” şeklinde cevap verdi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medyada terör propagandasına 3 gözaltı
Sosyal medyada terör propagandasına 3 gözaltı
Anamur’da acele kamulaştırma kararı
Anamur’da acele kamulaştırma kararı