Advert

Anamur, kardeş kentten misafir ağırladı

Anamur Belediyesi Kardeş kent Bingen’ den gelen misafirleri ağırladı.Eski Kardeş Kentler Derneği Başkanı Helmut Iman’ın da aralarında bulunduğu ekip yaklaşık bir haftadır Anamur’da bir takım kültürel geziler gerçekleştirdi.

Anamur, kardeş kentten misafir ağırladı
Anamur, kardeş kentten misafir ağırladı admin
Bu içerik 267 kez okundu.

Anamur Belediyesi’nden yapılan açıklama göre program kapsamında ekip Anamur Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Gürel ile yemekte bir araya gelip kardeş kentler üzerine değerlendirmede bulundu.

Anamur Belediyesi Kısa Kahya Konağında gerçekleşen yemek yaklaşık 2 saat sürdü. Yemekte  Yöresel Türk Yemekleri ikram edildi. Ekip Türk Yemeklerine ve Anamur Belediyesi tarafından restore edilen konağa hayran kaldı.Yemekte ekip adına Kardeş Kentler Derneği E. Başkanı Helmut Iman söz aldı.  Ekibin Türk yemeklerine ve Konağa hayran kaldığını belirten Irmen “ şu an içinde bulunduğumuz konak ve bu kardeşlik masası muhteşem bir ortam. 2010 yılında keşif amaçlı Anamur’a gelen ilk kişi bendim. Şu anda bakıyorum aradan 8 yıl geçmiş ve iki şehir gerçek iki kardeş olmuş. “ dedi.

 

“MUSTAFA KEMAL ATATÜRK BİR DÜNYA LİDERİ”

 

 Konuşmasında HelmutIrmen Türklerin büyük lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün  ,Milletleri anlaşmalar değil, hisler yakınlaştırır şeklinde tepitine dikkat çeken  HelmutIrmen,”. Bu tespite sonuna kadar katılıyoruz. Bizim, Alman Irkının Türklere ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e karşı her zaman saygı ve sevgimiz sonsuzdur. Mustafa Kemal Atatürk  dünyanın örnek aldığı bir liderdir. Büyük Lider Mustafa kemal Atatürk’ün dediği gibi “Yurtta Barış, Dünyada Barış” anlayışı ile her daim Türklerle yan yanayız.” DediKarşılıklı sohbet eşliğinde devam eden yemek konağın gezilmesi ile son buldu. (Bülten)

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yarım ton kaçak nargile tütünü ele geçti
Yarım ton kaçak nargile tütünü ele geçti
 İnternet dolandırıcılarına operasyon
İnternet dolandırıcılarına operasyon