Köylerin yol sorunu bitiyor

Erdemli Belediyesi Sinap Mahallesi ile Şahna, Üzümlü ve Küçükfındık mahallelerini bağlayan yolları 2 kilometreye indirmesinin ardından şimdi de bu bölgede sathı kaplama çalışmalarına devam ediyor.

Köylerin yol sorunu bitiyor
Köylerin yol sorunu bitiyor admin
Bu içerik 271 kez okundu.

2014 yılında yürürlüğe giren Büyükşehir yasasıyla köyden statüsünden mahalleye dönüşenSinap'ta yıllardır çekilen yol eziyetini sona erdirdiklerini söyleyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, "Halka hizmetin Hakka hizmet olduğu bilinci ve bu duygunun verdiği şevkle var gücümüzle çalışıyoruz" dedi.Erdemli Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ilçenin her köşesine uzak yakın ayrımı yapılmadan her türlü hizmetin götürüldüğünü ifade ederek, yapılan hizmetlerin vatandaşlar tarafından takdirle karşılandığını söyledi. Başkan Tollu, “49 köy 10 beldede yatırım ve hizmetlerimiz devam ediyor. Verdiğimiz sözlerden daha fazlasını yapacağımızı her zaman söylüyoruz. Allah’ın izni ile görev süremiz içerisinde Erdemli’nin hiçbir köşesinde yol sorunu kalmayacak” dedi.

Belediye ekiplerinin tüm hizmetlerde olduğu gibi yol çalışmalarında da büyük bir gayreti olduğunu belirten Başkan Tollu, Sinap Mahallesi ve diğer mahallelerde sadece yol çalışması yapmadıklarını, fitness ve çocuk oyun grupları yerleştirdiklerini de hatırlattı. Konu hizmet olunca hiçbir şeyi önlerinde engel olarak görmediklerinin altını çizen Tollu, “Bizim için Erdemli’nin her köşesi bize aynı yakınlıktadır. Kilometrelerle ifade edilen uzaklıklar sorun değil, biz görev alanımızda olan her yere ihtiyaç olan hizmeti götürürüz” dedi.

Mahallelerinde yapılan hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Tollu’ya teşekkürlerini sunan Sinap Mahalle Muhtarı Necdet Erdoğan, "şimdiye kadar mahallemiz böyle kapsamlı bir hizmet görmemişti. Köyümüzde ulaşım yol sıkıntısı hızla gideriliyor. Eksiklerimiz bir bir gideriliyor. Mükerrem Tollu başkanımız sayesinde alamadığımız hizmetlere kavuşuyoruz. İnşallah başkanımız olduğu sürece Sinap çok daha iyi yerlere gelecektir. Köy halkı ve şahsım adına yapılan hizmetlerden son derece memnunuz. Allah başkanımızdan razı olsun" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medyada terör propagandasına 3 gözaltı
Sosyal medyada terör propagandasına 3 gözaltı
Anamur’da acele kamulaştırma kararı
Anamur’da acele kamulaştırma kararı