Sokak hayvanları koruma altında

Anamur Belediyesi 4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Koruma Gününde ilçe girişine “Bu ilçede yaşayan tüm sokak hayvanları,5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince Anamur Belediyesi ve Anamur Hayvan Hakları Koruma Derneğince koruma altına alınmıştır” yazılı tabela astı.

Sokak hayvanları koruma altında
Sokak hayvanları koruma altında admin
Bu içerik 189 kez okundu.

Anamur Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe Anamur Hayvan Hakları Savunucuları Derneği üyeleri ile birlikte  Pullu girişinde kurdelesini kestiği tabelanın önünde  günün anlamı ile ilgili küçük bir konuşma gerçekleştirdi.  Yaptığı konuşmada  kendisinin de bir köpeği olduğunu belirten  Başkan Türe “Gerek belediye olarak gerekse şahsım her daim  yaratanın bize emanetleri olan bu sevimli dostların yanındayız. bu kapsamda bir  çok etkinliğe imza ettik. Mesela son olarak Uluslar Arası Kültür ve Muz Festivalimizde “Aile dostlarımız yarışıyor”  slagonu ile bir etkinlik organize ettik. Ve bu etkinliğimiz önce bölgemizde sonra ülke genelinde çok ses getirdi. Bu konuda bir farkındalık yaratabildi isek ne mutlu bize. Son olarak ise Türe Anamur Hayvan Hakları Savunucuları Derneği üyeleri ile birlikte böyle bir projeye imza attık.  İnşallah bu projemiz de örnek teşkil eder, sokak hayvanlarına, aile dostlarımıza bir katkımız olur.” Dedi.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’ nin konuşmasının ardından hareket eden ekip, Bozyazı Hayvan Barınağına geçti.Ekip burada barınakta kalan hayvanlara mama bağışında bulunup onlarla vakit geçirdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Taşucu Limanı'nda 24 milyon liralık uyuşturucu hap ele geçirildi
Taşucu Limanı'nda 24 milyon liralık uyuşturucu hap ele geçirildi
Polis suçlulara göz açtırmadı
Polis suçlulara göz açtırmadı