'Kimseye biat etmeyin'

Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, mesleğe ilk adımlarını atan genç avukatlara seslendi. Yeşilboğaz, "Hukuk vicdanını elden bırakmayın, kimseye biat etmeyin. “Demokrasi ve adalet çizgisinden asla şaşmayın" dedi.

'Kimseye biat etmeyin'
'Kimseye biat etmeyin' admin
Bu içerik 421 kez okundu.

Mersin’de stajını başarıyla tamamlayan 14 avukat yemin edip cübbe giyerek, avukatlık mesleğine resmi olarak ilk adımı attı. Tören öncesi konuşan Mersin Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, “Yollar zor olabilir, yol görünmez olabilir. Ama diyoruz ki; zor da olsa ya bir yol bulacağız, ya bir yol yapacağız” dedi.

Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, avukatlar, yemin eden avukatların ailesi ve yakınlarının katılımıyla Baro Odası’nda düzenlenen yemin töreninde; Av. Emirhan Okur, Av. Gizem Gül Yakar, Av. Elit Kuştimur, Av. İzel Şaşma, Av. Selin Sadi, Av. İlknur Bedircan, Av. Ayşe Büşra Kateroğlu, Av. Sema Ergün, Av. Zeynep Özpolat, Av. Fatma Türkmen, Av. Gamze Alkan, Av. Nur Suat Ucuz, Av. Elif Akıtıcı ve Av. Eren Çinpolat avukatlık ruhsatını Mersin Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz’dan aldı.

 

“CUMHURİYET DEĞERLERİNE İNANIN, BU UĞURDA MÜCADELE EDİN”

 

Tören öncesi konuşan Mersin Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, “Hukuk vicdanını elden bırakmayın, kimseye biat etmeyin. “Demokrasi ve adalet çizgisinden asla şaşmayın. Bunları önemsemeyenleri yakın tarihte gördük. Şu anda hukukta ciddi bir sorun yaşıyoruz. Bunun nedeni maalesef biat kültüründen gelmemiz. Genç meslektaşlarımız sadece kendilerine, bu ülkenin cumhuriyet değerlerine inansınlar ve bu uğurda mücadele etsinler.  Bütün işler zor olabilir ama kolay kılınabilir. Yollar zor olabilir, yol görünmez olabilir. Ama diyoruz ki; zor da olsa ya bir yol bulacağız, ya bir yol yapacağız. Meslektaşlarıma meslek hayatlarında başarılar diliyorum” ifadesini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medyada terör propagandasına 3 gözaltı
Sosyal medyada terör propagandasına 3 gözaltı
Anamur’da acele kamulaştırma kararı
Anamur’da acele kamulaştırma kararı