Başkan Tuna, ilçe müftülüklerini ziyaret etti

MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamit Tuna, ilçelerin müftüleriyle bir araya geldi

Başkan Tuna, ilçe müftülüklerini ziyaret etti
Başkan Tuna, ilçe müftülüklerini ziyaret etti admin
Bu içerik 249 kez okundu.

MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Toroslar ve Yenişehir İlçe Müftülükleri’ne ziyaretlerde bulundu. Ziyarette Toroslar İlçe Müftüsü Mehmet Cingöz ve Yenişehir İlçe Müftüsü Halil Uzun da Başkan Hamit Tuna’ya nazik ziyaret ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederken, Yenişehir İlçe Müftüsü Halil Uzun Başkan Tuna’ya ziyaret anısına Kuran-ı Kerim hediye etti.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ münasebetiyle Toroslar ve Yenişehir İlçe Müftülükleri’ne ziyaretlerde bulundu.Toroslar Belediyesi’nden  yapılan açıklama göre,MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan ile birlikte Toroslar İlçe Müftüsü Mehmet Cingöz ve Yenişehir İlçe Müftüsü Halil Uzun’u makamında ziyaret ederek, tüm İslam Alemi’nin Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutlayan Belediye Başkanı Hamit Tuna, toplumun hizmet aldığı cami, okul ve sağlık ocağı gibi sosyal tesislere imkanları ölçüsünde katkı sunmaya önem verdiklerini söyledi.

Camilerin,  bir ibadet yeri olmakla birlikte toplumu birleştirici özelliği ile insanın maneviyatını güçlendiren, birlik ve beraberliği pekiştiren yerler olduğunun altını çizen Başkan Tuna; “Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar İlçemizdeki camilerin bakımı, boyaması ve temizliği başta olmak üzere birçok talebi yerine getirerek vatandaşlarımızın ibadetlerini en iyi şekilde yapmalarına vesile olmaya çalıştık.  Cami ve din görevlileri birbirinden ayrılmaz bir bütündür. Ülkemizin dört bir köşesinde fedakarca hizmet veren din görevlilerimiz; uzlaştırıcı ve bütünleştirici görev anlayışıyla dini konularda halkımızı aydınlatırken aynı zamanda sosyal sorunlara da çözüm arayan ulvi bir vazifeyi de yerine getirmektedirler. Bu vesileyle; aynı safta, omuz omuza hep birlikte ibadet ettiğimiz camilerimizde onurlu bir görev ifa eden din görevlilerimize başarılar diliyor, ebediyete intikal eden din görevlilerimize de Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Camilerimizin yapımında ve onarımında maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen vatandaşlarımıza da şükranlarımı sunuyorum” dedi.Toroslar İlçe Müftüsü Mehmet Cingöz ve Yenişehir İlçe Müftüsü Halil Uzun da Başkan Hamit Tuna’ya nazik ziyaret ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederken, Yenişehir İlçe Müftüsü Halil Uzun Başkan Tuna’ya ziyaret anısına Kuran-ı Kerim hediye etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış