İnköy içmesuyu gurubunun çalışmaları tamamlandı

​Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Tarsus ilçesi İnköyiçmesuyu Gurubunun (İnköy, Boğazpınar, Olukkoyağı Mahallerinin) içmesuyu çalışmalarını tamamladı.Meski Genel Müdürlüğü ‘nden yapılan açıklamada,

İnköy içmesuyu gurubunun çalışmaları tamamlandı
İnköy içmesuyu gurubunun çalışmaları tamamlandı admin
Bu içerik 303 kez okundu.

-Tarsus ilçesi İnköy Gurubu (İnköy, Boğazpınar, Olukkoyağı Mahallerinin) içmesuyuSolakin kaynaklarından cazibeli olarak karşılanmaktadır. 1999 yılında projesi yapılarak 2000 yılında uygulanan projenin zor bir güzergahı olması nedeniyle, özellikle isale hattının ekonomik ömrünü dolduran kısmında, kış ve bahar aylarında oluşan arızalara müdahale edilememekte, ayrıca mevcut kaptaj ve maslaklar ekonomik ömrünü doldurduğundan su kayıpları yaşanmaktaydı.

İçmesuyusorunun  giderilmesi için MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından muhtelif çaplarda 3.620 metre içmesuyu isale hattı döşenmiş  isale hattının 1.500 metresi kayalara sabitlenmiş olup 3 adet kaptaj ve 2 adet maslak yapılmıştır. İçmesuyu çalışmalarının tamamlanması ile birlikte İnköyiçmesuyu Gurubunun (İnköy, Boğazpınar, Olukkoyağı Mahallerinin) içmesuyu sorunu çözüme kavuşmuştur.” Dendi.(Bülten)

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medyada terör propagandasına 3 gözaltı
Sosyal medyada terör propagandasına 3 gözaltı
Anamur’da acele kamulaştırma kararı
Anamur’da acele kamulaştırma kararı