Advert
Advert

Yıldızgörer: İhracattaki rekor moral verdi

​ Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Mersin Şube Başkanı Serdar Yıldızgörer, eylül ayı ihracat rakamlarının, Türkiye ekonomisinin gücünün bir göstergesi olduğunu söyledi.

Yıldızgörer: İhracattaki rekor moral verdi
Yıldızgörer: İhracattaki rekor moral verdi admin
Bu içerik 369 kez okundu.

İhracat eylül ayında yüzde 22.6 artışla 14.5 milyar dolar olarak açıklandı. Böylece tarihin en yüksek eylül ihracatı gerçekleşti. Yıllık ihracat da 165.1 milyar dolarla rekor düzeye ulaştı. Eylül ayı ihracat rekorunu değerlendiren Yıldızgörer, "Türkiye ticarete eğilimi ile potansiyel bir ülke konumundadır. Hükümetimizin beyin fırtınası yaparak izlediği ticari politikanın sonuçlarını alıyoruz. Son 9 yılın eylül ayı ihracatında rekor seviyelere ulaşmak bizlere Türkiye’nin çok yakın zamanda ticarette lider ülke olacağının sinyallerini veriyor. 2023 hedefleri doğrultusunda hükümetimizin izlediği yol haritası aslında Türkiye’nin dışa bağımlılığından kurtulmanın reçetesidir" dedi.

"KARARLILIKLA İLERLEYECEĞİZ"

Türkiye’nin kısa sürede dış pazara tamamen hakim olacağını belirten Yıldızgörer, "Türkiye gelişen ve üreten politikası ile kısa sürede tüm dünya ülkelerinde geniş bir pazar payına sahip olacağından şüphemiz yok. Bunun olması için üretimi ve yatırımı artırarak yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.(iha)

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akkuyu NGS ikinci ünitesi için sınırlı çalışma izni verdi
Akkuyu NGS ikinci ünitesi için sınırlı çalışma izni verdi
Şehidin kardeşi Ertunç Verdi:  Altuğ,bizim için  kahramandı
Şehidin kardeşi Ertunç Verdi: Altuğ,bizim için kahramandı