Mevsimlikler vitrine çıktı

​Havaların soğumasıyla Mersin’de bazı kıyafet mağazalarının vitrinleri yeni sezona geçti. Geçen yıl 25 lira olan kazak, 45 liraya, 65-75 lira civarındaki montlar ise 120-135 liraya satılıyor.

 Mevsimlikler vitrine çıktı
 Mevsimlikler vitrine çıktı admin
Bu içerik 454 kez okundu.

İbrahim Nalçakar

 

-Mersin’de  mevsimlikkıyafetler yüzde 50 zamla vitrinlere çıktı. Esnaf  durmuşKaynak, "Her mevsim giyilen tekstil ürünleri yerini triko, ceket, hırka ve montlara bıraktı. Fiyatları 75-150 lira arası değişiyor.Pantolon fiyatları 50-100 lira arasında.Ürünler geçen yıla göre  biraz yüksek olunca satışlar durgun ama yinede çark dönüyor  sorun yok”dedi. Esnaf  Ali Kasım Özveren ise şunları söyledi: "Mevsimlik ceketler, yağmurluklar, montlar, kabanlar ön planda şu an. Kalın montların fiyatı 200-300 lira arası değişiyor. Yaz sezonunu Eylül  sonunda bitirdik. Yeni sezon geldiği için fiyatlar indirimli değil."
Fiyatların geçen seneye göre zamlı olduğunu belirten Aslı Göktürk ise, "Aldığımız mallarda her parça başına 10 liralık artış var" derken,Kemal  Ünal  ise artık insanların keyif için değil mecburi ihtiyaçları için alışveriş ettiğini söyledi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medyada terör propagandasına 3 gözaltı
Sosyal medyada terör propagandasına 3 gözaltı
Anamur’da acele kamulaştırma kararı
Anamur’da acele kamulaştırma kararı