Hobi Bahçesi ile kanseri yendi

​Kanser hastası Belgin Taş yakalandığı amansız hastalığından, Mezitli Belediyesi Hobi Bahçeleri’nde kurtuldu. Toprakla uğraşarak şifa bulduğunu söyleyen iki çocuk Annesi Taş Hobi Bahçeleri imkanını sağladığı için Mezitli Belediyesi’ne teşekkür etti.

Hobi Bahçesi ile kanseri yendi
Hobi Bahçesi ile kanseri yendi admin
Bu içerik 739 kez okundu.

-Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın hayata geçirdiği Hobi Bahçeleri Projesi’nin olumlu etkileri devam ediyor. Kendisine konulan kanser teşhisi sonrası dünyası kararan Belgin Taş, Hobi bahçesi ile yeniden yaşama döndü. Belediyenin tahsis ettiği hobi bahçesinde sebze, meyve ve çiçek yetiştirmeye başlayan Taş'ın sağlık durumu her geçen gün biraz daha iyiye gidiyor. Mersin Mezitli  İlçeBelediye Başkanı Neşet Tarhan'ın, 'Mutlu Kent Mezitli Projeleri'nden biri olarak öne çıkan ve yoğun ilgi gören'Hobi Bahçesi', emekli vatandaşların toplumsal hayata katılımın arttırılmasına büyük katkılar sunuyor.  Mezitli Belediyesi ‘nden yapılan açıklama göre Mezitli’de yaşayan ve kanser başlangıcı konulan kemoterapi tedavisi görmesi gereken iki çocuk annesi Belgin Taş, Hobi Bahçesi sayesinde yeni bir yaşama ‘merhaba’ dedi.Yaptığı başvuru sonrası, Mezitli Belediyesi tarafından Merkez Mahallesi Hobi Bahçesi’nde yer tahsisi yapılan Taş, kontrollere gittiğinde mucize bir biçimde hastalığında gerileme yaşandığını, Başkan Neşet Tarhan’ın Hobi Bahçeleri Projesi ile kendisine yeni bir yaşam hediye ettiğini söyledi.

Taş, sevincini şöyle paylaştı:

“Yaşadığım gelişmeye oldukça şaşıran doktorum, ‘Kemoterapi görmeniz gerekiyordu ama hastalığınızda mucize bir biçimde gerileme var. Şimdiye kadar ne yapıyorsan aynı şeyi yapmaya devam et’ dedi. Ben de her gün aynı şeyi yapmaya devam ediyorum. Burada o kadar huzurlu oluyorum ki, misafirlerimi buraya getiriyorum. Evi artık kapattım. Sabah erkenden geliyorum, kahvem ve kitabımla gelecek misafirlerimi burada ağırlıyorum. Eski komşuluk ilişkilerini yeniden hayata geçirdik. Misafirlerim geldiği zaman ellerimle sebzelerimi topluyorum ve kendilerine sunuyorum. Kendimi yaylada gibi hissediyorum.

Doğayla uğraşıyorum, kitabımı okuyorum. Herşeyden uzaklaşıyorum. Burası yüksek canavar binaları arasında kocaman bir vaha gibi. Sabah, kapımı açıp çayımı ocağa koyduğumda, stresten uzak, mutlu ve yepyeni bir dünyaya ‘merhaba’ diyorum.Hobi bahçesi bana ekonomik açıdan da büyük katkı sunuyor. Burada domatesimi, biberimi, patlıcanımı, üretiyor, turşumu salçamı burada yapıyorum.Bana yeniden yaşama sevinci veren Başkanımız Neşet Tarhan’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sürekli ağlayan kendini kötü hisseden birisinden, mutlu, geleceğe umutla bakan bir insan yarattı. Her şeye rağmen, hayatı sevmek gerektiğini bana yeniden hatırlattı.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medyada terör propagandasına 3 gözaltı
Sosyal medyada terör propagandasına 3 gözaltı
Anamur’da acele kamulaştırma kararı
Anamur’da acele kamulaştırma kararı