Tabela okuyana kitap hediye

​Kütahya'da Gübre sanayinden emekli olduktan sonra Gülnar’ın Yanışlı Mahallesi’ne yerleşen 82 yaşındaki Demir Ali İçöz tabiatla iç içe bir yaşam sürüyor. Evinin bahçesinin çevresini tabelalarla donatan İçöz, "Gelen herkese tabela yazdırıyorum. Ancak tabela asacak yer kalmadı” dedi. İçöztabalaları okuyana kendi yazdığı “İnsanı Bulmak” isimli kitabını hediye ettiğini söyledi.

Tabela okuyana kitap hediye
Tabela okuyana kitap hediye admin
Bu içerik 885 kez okundu.

HASAN KÜÇÜK

-Aslen Kırklarelili olan Demir Ali İçöz, uzun yıllar Kütahya'da Gübre sanayinde çalıştıktan sonra emekli olduğunu söyledi. Emekli olduktan sonra Gülnar’ın sahil bölgesindeki Yanışlı mahallesindeki bir siteden yazlık aldığını ifade eden İçöz, “60 yaşından sonra yalnızlık hissi başlayınca bir bahçe alarak içine küçük bir ev yaptırdım. Çocuklarım Alzhaimer olan eşime bakınca tek başıma burada yaşamaya karar verdim. Bahçeye çeşitli meyve ve sebzelerden ektim. Çevresini ise çoğunluğunu kendi yazdığım sözlerden oluşan tabelalarla donattım” şeklinde konuştu. Gelen insanlara tabelaya yazı yazdırdığını ifade eden İçöz, “Ancak tabela asacak yer kalmadı.  Şu anda7 tanesini yabancı tanımadığım insanlar yazdı. 18 tanesini ben kendim yazdım. O yazılar insanlara kısacık uyarı gibi. Birinci tabelamda şunlar yer alıyor." Yalanı yılana sardım ki dilin angaryası hafiflesin. Dedikodu torbasını yükseğe astım ki erişilemesin. Menüde sohbet var menekşe mor ötesini anlatacak. Sus ki dinlenesin enstrümantasyondan daha güzelsin" Bu bana ait. Bunları yalnızlıktan dolayı aklıma geldi” diye konuştu.

İnsanlar bahçesine ve kendisine ilgi gösterip göstermediği yönündeki soruya İçöz, “İnsanlar bahçeme ve bana çok fazla ilgi gösteriyor. İlgiden bazen usanıp rahatsız oluyorum. Tabelaları okuyana hediye olarak kendi yazdığım kitabımı veriyorum. Tabelaları okumayana kitap yok. Okumayan çeksin gitsin.  Okuyanlar zorla kitap satacağımı sanıyor ama ben hediye olarak kitabımı veriyorum " dedi. "İnsanı Bulmak" isimli bir kitabı hakkında da bilgi veren Demir Ali İçöz şöyle devam etti:

"Anı olarak başladım. Sonradan sonraya baktım kısa kısa 60-70 konu var. Bu kısa konuları yazarken birde baktım ki insan karakterleri ortaya çıkıyor. Demek ki insanın davranış biçimlerini yazıyorum ben buraya. Hatta bazı yüksek kesimden de bu kitabı okuyan oldu. Bazıları çok beğendi.  Anılarımı yazarken aslında insan karakterlerini ortaya koymuşum. Her konunun başında değişik bir insanın davranış biçimleri var."

BAHÇESİNE ÖLDÜĞÜ ZAMAN DİKİLMEK İÇİN MAZAR TAŞI YAPTIRMIŞ

Evinin bahçesine kurduğu salıncakta kendisini ziyarete gelen torunları ile birlikte güzel vakitler geçirdiğini anlatan İçöz şöyle devam etti:  “Evimin bahçesine öldüğüm zaman baş ucuma dikilmesi için üzerinde kendi yazdığım sözler bulunan mezar taşı diktirdim. Boş zamanlarımda bahçe ile meşgul oluyorum ki bana antrenman oluyor. Vücudum sıhhat kazanıyor. Emsallerime bakıyorum onları dede görüyorum.  Şu anda kendimde bir gencin gücü kadar gücüm var. Sağlık sorunum yok.  Gayet sağlıklıyım. Şimdi çok rahatım. Burada meyve ağaçlarım var. Zeytin, kayısı, muz var. Mandalina var, nar oluyor.  12 ay sürekli burada kalıyorum.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medyada terör propagandasına 3 gözaltı
Sosyal medyada terör propagandasına 3 gözaltı
Anamur’da acele kamulaştırma kararı
Anamur’da acele kamulaştırma kararı