Kısa Film Yarışması'nın ödülleri sahiplerini buldu

​Adana'da, 25'inci Uluslararası Adana Film Festivali'nde Uluslararası Kısa Film, Ulusal Öğrenci Filmleri ve Adana Kısa Film yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri, törenle dağıtıldı. Yarışmada Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü 4. sınıf öğrencisi Müfit Güzel, Yapım-Yönetim 3 dersi kapsamında çektiği ‘Cehman’ adlı kısa filmle En İyi Deneysel Film Kategorisinde ödüle layık görüldü.

Kısa Film Yarışması'nın ödülleri sahiplerini buldu
Kısa Film Yarışması'nın ödülleri sahiplerini buldu admin
Bu içerik 290 kez okundu.

- Mersin Üniversitesi(MEÜ) İletişim Fakültesi, Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi Müfit Güzel 25. Uluslararası Adana Film Festivali’nden ödülle döndü. MEÜ Basın merkezinden yapılan açıklama göre Adana 75'inci Yıl Sanat Galerisi'nde gerçekleşen ödül törenine; Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Akyürek, 25. Uluslararası Adana Film Festivali Direktörü İsmail Dikilitaş, yarışmaların jüri üyeleri, sinemacılar, öğrenciler, aileleri, akademisyenler ve Adanalılar katıldı.

Törende ilk olarak 110 ülkeden 3 bin 111 başvurunun yapıldığı ve 45'inin ana jürinin önüne çıkmaya hak kazandığı Uluslararası Kısa Film Yarışması'nın ödülleri verildi. Ulusal öğrenci filmleri yarışmasına kurmaca, deneysel, canlandırma ve belgesel kategorisinde 200’e yakın film başvurdu. Bu filmler arasından 4 kategoride toplamda 28 film finalist olmaya hak kazandı.  Mersin Üniversitesiİletişim Fakültesi, Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü 4. sınıf öğrencisi Müfit Güzel, Yapım-Yönetim 3 dersi kapsamında çektiği ‘Cehman’ adlı kısa filmle En İyi Deneysel Film Kategorisinde ödüle layık görüldü. Öğrencimize ödülünü yapımcı Harika Uygur takdim etti. (Bülten)

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsal Mahalle Buluşmaları Üzümlü Mahallesi'nde yapılacak
Kırsal Mahalle Buluşmaları Üzümlü Mahallesi'nde yapılacak
Akdeniz zabıtasından kaldırım işgaline karşı denetim
Akdeniz zabıtasından kaldırım işgaline karşı denetim
denizli escort