Çocuklar Başkan Türe’yi ziyaret etti

​Anamur Belediyesi Danışmanlık Merkezi ve Konservatuvar öğrencileri, ‘1 Ekim Dünya Çocuk Hakları Günü’ kapsamında Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’yi ziyaret etti, ardından Musurup Sanat Sokağında bildiri dağıttı.

Çocuklar Başkan Türe’yi ziyaret etti
Çocuklar Başkan Türe’yi ziyaret etti admin
Bu içerik 256 kez okundu.

Anamur Belediyesi’nden yapılan açıklamaya  göreÇocukları makamında  kabul eden Başkan Türe misafirleri ile özel olarak ilgilendi.  Başkan Türe ile sohbet eden çocuklar daha sonra uluslararası kabul görmüş “Çocuk Hakları Bildirgesinin içinden seçtikleri 10 maddeyi başkanlık makamında okudular. Ardından konu ile ilgili  açıklama yapan Anamur Belediye Başkanı  Mehmet Türe “ 1 Ekim Dünya Çocuk Hakları Günü evlatlarımıza kutlu olsun. Çocuklarımız  yarının büyükleridir, geleceğin yöneticisi ve güvencesidirler. İnsanlığın mutluluğu, dünyamızın güzelleşmesi, çocukların korunmasına ve iyi yetişmesine bağlıdır. Bu amacın gerçekleşmesi için Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 1959 yılında daha iyi bir yaşam, mutlu bir çocukluk dönemi için Çocuk Hakları Bildirisi‘ni yayınladı.Türk milleti olarak Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e Dünyada tek çocuk bayramını tüm dünya çocuklarına armağan ettiği için minnet ve gurur duyuyoruz. Bütün çocuklar için, daha güzel bir gelecek diliyor, Anamur Belediyesi olarak bu hedef için çabalıyoruz” dedi.

SOKAKTA BİLDİRİ DAĞITTILAR

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’ ye misafir   olarak ağırladığı ve kendilerini ifade etme şansı verdiği için teşekkür eden Anamur Belediyesi Danışmanlık Merkezi  ve Anamur Belediyesi Konservatuvarı öğrencileri sokakta bildiri dağıttı.Başkan Türe’nin yanından ayrılan çocuklar Muşurup Sanat Sokağı’na çıkarak bildiri dağıttılar. Sokakta bildiri dağıtan çocuklar vatandaşlar tarafından ilgi ile karşılandı. (Bülten)

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medyada terör propagandasına 3 gözaltı
Sosyal medyada terör propagandasına 3 gözaltı
Anamur’da acele kamulaştırma kararı
Anamur’da acele kamulaştırma kararı