MESKi’niniçmesuyu yatırımları sürüyor

​Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Mut İlçesi Dağpazarı Mahallesi’nde içmesuyu şebekesine yönelik olarak başlattığı yenileme çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

MESKi’niniçmesuyu yatırımları sürüyor
MESKi’niniçmesuyu yatırımları sürüyor admin
Bu içerik 235 kez okundu.

-MESKİ,bir yandan içmesuyu kaynağı bulunmayan yerleşimlere yeni kaynaklar sağlayarak bir yandan eski içmesuyu şebekelerini yenileyerek bir yandan da yeni içme suyu şebekeleri inşa ederek vatandaşları sağlıklı ve kesintisiz içmesuyuna ulaştırıyor.Yapılan açıklamaya göre, Mut İlçesi Dağpazarı Mahallesi, içmesuyu Süt Pınarından cazibeli olarak karşılanmaktadır. Mahallenin  mevcut içmesuyu tesisi eski yıllarda yapılmış, özellikle PVC borulu olan isale ve şebeke hatları ekonomik ömrünü doldurmuş, sürekli arızalar oluşmakta, mahallenin yerleşim yerinin büyümesi ile bazı konutlara şebeke hattı olmadığından su verilememektedir. Mahallenin ilçe merkezine çok uzak olması nedeniyle oluşan arızalara kısa sürede müdahale edilememekte. MESKİ Müdürlüğü tarafından sorunun giderilebilmesi için Dağpazarı Mahallesi’nin kaptaj, isale hattı ve içmesuyu şebeke hatlarının tamamen, Süt Pınarı kaptajı, isale hattı ve şebeke hatları yenilenecektir. Muhtelif çaplarda  21.958 metre içmesuyu isale ve şebeke hatları döşenecektir.  Bu projenin uygulanması ile Dağpazarı Mahallesi içmesuyu sorunu tamamen giderilerek mahalleye yeterli, sağlıklı içmesuyu sağlanmış olacak

 

“ 90 YILLIK İÇMESUYU İSALE HATTIMIZ DEĞİŞECEK”

Dağpazarı Mahalle Muhtarı Mehmet Demir, çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, mahallelerin içmesuyu temini sağlayan isale hattının 90 yıllık olduğunu belirterek hattın eski olması nedeniyle içmesuyu sorunu yaşadıklarını söyledi. Demir, “Mahallemiz Mersin İli’ne  215 kilometre Mut ilçesi’ne 35 kilometre uzaklıktadır. Toros Dağlarının en uzak mahallelerinin bir tanesidir. MESKİ içmesuyu çalışmaları ile mahallemizin isale hattı ve içmesuyu şebeke hattını tamamen yenileyecektir.  Çalışmaların tamamlanması ile birlikte mahallemizin yaşadığı su kaybı ve su kesintileri son bulacaktır. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz  olmak üzere bizlere hizmet veren tüm MESKİ çalışanlarına mahallem adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.  (Bülten)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
denizli escort