Advert
Advert

Çimsa’dan yapı kimyasalları semineri

​Beyaz Çimento ve Kalsiyum Alüminat Çimentosu gibi özel ürünleriyle inovasyon konusunda Türkiye çimento ve yapı malzemeleri sektörüne öncülük eden Çimsa . Yapı Kimyasalları Semineri’ni düzenledi.

Çimsa’dan yapı kimyasalları semineri
Çimsa’dan yapı kimyasalları semineri admin
Bu içerik 348 kez okundu.

Gücünü Türkiye’nin Sabancısı’ndan alan, sektörünün global oyuncusu Çimsa, dördüncü kez gerçekleştirilen “Yapı Kimyasalları Semineri”nde, pazarın bugününü ve geleceğini şekillendiren trendleri masaya yatırdı. Alanında uzman yurt içi ve yurt dışından konuşmacıların katıldığı seminer, iş ortakları tarafından yoğun ilgi ile karşılandı.

“Geliştirdiğimiz inovatif çözümlerle geleceğe hazırlanıyoruz”

Çimsa Genel Müdürü Ülkü Özcan, yaptığı açılış konuşmasına Çimsa’nın uluslararası rekabet gücü ve yenilikçi bakış açısının temelinde inovasyona yapılan yoğun yatırımlar olduğunu anlatarak başladı. Özcan, “Mersin fabrikamız bünyesinde yer alan Formülhane, geçtiğimiz yıl Mart ayında T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Türkiye çimento sektörünün ilk ve tek Ar-Ge Merkezi olarak tescillendi. Formülhane’de yürütülen kapsamlı ve özverili çalışmalarımız ile özel ürünler alanında var olan başarılarımızı her geçen gün daha da ileri taşıyarak, küresel ve yerel piyasalardaki iş ortaklarımıza inovatif, rekabetçi ve çevreci reçeteler hazırlıyoruz” dedi.

Sözlerine, katma değerli ve yüksek performanslı ürün geliştirmenin, sürdürülebilir ekonomilerin bel kemiği olduğunu vurgulayarak, “Çimsa olarak bütüncül bir yaklaşımla ele aldığımız sürdürülebilirlik vizyonumuz, tüm çalışmalarımızda bize rehberlik ediyor. Proaktif bir bakış açısıyla üstün nitelikli ürünler geliştirmeyi, dünyadaki inovatif çalışmaları takip ederek, sektörümüzü ileriye taşımayı bir sorumluluk olarak görüyoruz. Bu sayede karlı büyüme yolculuğumuza devam ediyor, ülke ekonomimize katkı sağlıyoruz” diyerek devam etti.

“Formülün Adı ile reçeteler esnekleşiyor, ihtiyaca özel çözümler geliştiriliyor”

Özcan, konuşmasında ‘Formülün Adı’ çatısı altında sunulan geniş ürün portföyüne dikkat çekerek, “Ürünlerimizi Çimsa Süper Beyaz, ÇimsaAluminates ve Çimsa Beyaz Beton Çözümleri olarak üç ana aile altında gruplandırıyoruz. Bu ailelerin altında da ihtiyaçlarınıza özel çözümler sunan yeni ürünler geliştiriyoruz. Böylece iş ortaklarımıza tek bir üründen oluşan portföyler yerine, her bir ihtiyaca odaklanılarak, titizlikle formülizeedilmiş  çözümler sunuyoruz. Yürüttüğümüz yoğun çalışmalar neticesinde pazarın beklenti ve taleplerini karşılayan ürünler üretmekle kalmıyor; Türkiye çimento ve yapı malzemeleri sektörüne de öncülük ediyoruz” dedi.

 

ÇİMSA HAKKINDA

Sabancı Holding iştiraki olan ve Türkiye’de sanayinin önde gelen kuruluşları arasında yer alan Çimsa, 1972 yılında kurulmuştur. Çimsa bugün, Mersin, Eskişehir, Kayseri, Niğde ve Afyonkarahisar’da bulunan 5 entegre fabrikası, Ankara’da bulunan bir öğütme tesisi, Marmara terminali ve Malatya Çimento Paketleme tesisiyle faaliyetlerini sürdürmektedir.

Beyaz çimento alanında dünyanın ilk iki markasından biri olan Çimsa, Hamburg (Almanya), Trieste (İtalya), Sevilla ve Alicante (İspanya), Gazimagusa (KKTC), Köstence (Romanya) ve Novorossiysk’de (Rusya) bulunan terminalleriyle uluslararası bir çimento oyuncusudur.

Çimsa, pazar odaklı yaklaşımı ve geniş dağıtım ağıyla müşterilerinin ürün ve hizmet ihtiyaçlarını eksiksiz ve zamanında karşılamaktadır. Paydaşlarının güvenilir bir iş ortağı olarak, gelecek nesillere uzanacak yaşam alanları ve altyapıları için gerekli malzemeleri sağlamaktadır.

Çimsa, gri çimentonun yanı sıra ürettiği beyaz çimento ve kalsiyum alüminat çimentosu gibi özel ürünlerle de inovasyon konusunda Türkiye’de çimento ve yapı malzemeleri sektörüne öncülük etmektedir. Tüm paydaşlarına değer yaratan ve karlı büyümeye odaklanan Çimsa, bunu gelecekte de sürdürmeyi hedeflemektedir. (Bülten)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarsus Belediyesi ‘Sıfır Atık’  için harekete geçti
Tarsus Belediyesi ‘Sıfır Atık’ için harekete geçti
Mersin Barosu 'İnsan Hakları Standı' açtı
Mersin Barosu 'İnsan Hakları Standı' açtı