CHP Yenişehir Aday Adayı Öztoprak’tan Çağrı ‘Seçim bütçemizi eğitim burslarına harcayalım’

CHP'den Yenişehir Belediye Başkan aday adayı endüstri mühendisi Halil Öztoprak, aday adaylarına "Seçim bütçemizi bilboardlara değil, eğitim burslarına harcayalım" çağrısında bulundu.

CHP Yenişehir Aday Adayı Öztoprak’tan Çağrı   ‘Seçim bütçemizi eğitim burslarına harcayalım’
CHP Yenişehir Aday Adayı Öztoprak’tan Çağrı   ‘Seçim bütçemizi eğitim burslarına harcayalım’ admin
Bu içerik 535 kez okundu.

 Öztoprak, aday adaylarının Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Yeni Kuşak Köy Enstitüleri başta olmak üzere eğitime destek veren derneklere bağış yapmalarını önerdi. İş yaşamında, özellikle tarım sektörü için geliştirip pazara sunduğu A-Ge projeleriyle ve yardımsever kimliğiyle bilinen endüstri mühendisi ve iş insanı Halil Öztoprak, siyaset dünyasında da farklı sosyal sorumluluk projeleri ve vaatleriyle dikkat çekiyor.

Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) Yenişehir Belediye Başkan aday adayı olan Halil Öztoprak, başkan seçilmesi durumunda ilçede meslek liseleri kurulmasına ve meslek lisesi öğrencilerine burs verilmesine öncülük edeceği, atanamayan öğretmenleri belediyede istihdam edeceği vaatleriyle gündeme gelmişti.Öztoprak,  yaptığı  açıklamada ,"Seçim süreci başlar başlamaz aday adayları bilboard, afiş reklamları hazırlıyor. Bu reklamlara toplamda milyonlarca lira harcanıyor. Bu reklamların, aday adaylığı sürecinde aday adayına faydası olmadığını biliyoruz. Bu reklamların kente ya da insanlarımıza katkısı da yok. Bunun için ben, aday adaylığı sürecinde bilboard reklamları yaptırmadım, yaptırmayacağım. Bunun yerine Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği gibi sivil toplum örgütlerine öğrenci bursu desteği vereceğim. Diğer aday adaylarına da bunu öneriyorum. Gelin seçim bütçemizi bilboardlara değil, eğitim burslarına harcayalım. Her aday adayı kendisine yakın bulduğu, dünya görüşünü yakın bulduğu derneklere eğitim bursu desteği versin. Kaynaklarımız, seçim yarışında sokağa atılacağına çocuklarımızın, gençlerimizin eğitimine katkı da bulunsun. Aday adayları ille reklam yapmak istiyorlarsa, eğitime verdikleri bu desteklerle reklam yapsınlar" dedi. (Bülten)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
denizli escort