Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakımevi’ne yoğun ilgi

​Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakımevinde yeni eğitim öğretim yılına başladı. Bölgenin en iyi eğitim kurumlarından birisi olarak gösterilen Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakım Evi, eğitim alan çocuklar kadar velilerini de mutlu ediyor. Okulu seçmelerinde; ekonomik olması, kalitesi, güvenliği, öğretmenleri gibi farklı nedenler gösteren velilerin ortak buluştuğu nokta ise çağdaş, Atatürkçü eğitim anlayışı…

Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakımevi’ne yoğun ilgi
Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakımevi’ne yoğun ilgi admin
Bu içerik 836 kez okundu.

-Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakım Evi, eğitim anlayışı ve kalitesiyle bölgenin en iyi eğitim kurumlarından birisi olmaya devam ediyor. Ekonomik olmasının yanında güvenli, tecrübeli öğretmenleri ve sosyal imkânlarıyla öne çıkan okul, çağdaş ve Atatürkçü eğitim anlayışı ile velilerin en çok tercih ettiği kurum olarak öne çıkıyor.

Velilerin yoğun ilgi gösterdiği bakımevinin kapasitesini 160'tan 180'e çıkardıklarını belirten Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, buna rağmen çok büyük ilgi olduğunu söyledi.

Gösterilen ilgiden dolayı yaşadığı memnuniyeti dile getiren Bakımevi Müdürü Nezaket Aktaş, yoğun talebi karşılayabilmek adına bu yıl ek bir bölüm daha açılarak, kapasitenin artırılacağını ifade etti. Buna rağmen başvurular arasında belirlenen önceliklere göre seçim yapmak zorunda kaldıklarını kaydeden Aktaş, ön kayıtların hafta sonuna kadar alınacağını bildirdi.

Bakım Evine çocuklarını getiren veliler her platformda bu memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Veliler, okulu tercih etme nedenlerini, çocuklarında gözlemledikleri değişimleri, hangi yönlerin kendilerini etkilediğini anlattılar.

 

DENİZ ELA KÖK’ÜN ANNESİ ELİF KÖK

 

Aslen Mersinli olduklarını ancak  görev nedeniyle il dışından geçen sene geldiklerinin anlatan Deniz Ela Kök’ün annesi  Elif  Kök, Araştırırken belediyenin böyle bir hizmeti olduğunu öğrendik. Büyük bir şans eseri kızımızı yazdırdık. Buranın en güzel yanı birçok kurum bunu ticarete dönüştürürken burada bu yok. Tamamen çocukların okul öncesi eğitimini iyi alması öğretmenler tarafından amaçlanılmış durumda. Tabii ki Atatürk ilkelerine uyan ve Cumhuriyetçi çocuklar yetiştirmek istiyoruz ama maalesef bu tarz kurumlar günümüzde artık pek yok. Tercih edebildiğimiz sürece de bu yönde terciler yapacağız.

 Zaten okul müdürümüz Nezaket Hanım gerçekten başarılı bir öğretmen. Çocuğumun motor gelişimi dâhil olmak üzere birçok konuda gelişimini görüyoruz. Eşimde bende okulumuzdan çok memnunuz. Bir anne ve baba için önemli olan çocuğunun mutluluğudur. Çocuklarımız bu okulda mutlu, birbirlerini tanıyorlar. Aile gibi olmuşlar. Benim çocuğum sadece kendi öğretmeni ve sınıfını değil tüm öğretmenleri ve öğrencilerini tanıyor. Bunlar sosyalleşme açısında önemli konular.

 

Okula zaten geldiğimiz zaman lokasyonu, bahçe planlaması ve hayvanat bahçesinin olması çok güzel düşünülmüş. Serviler bahçeye bırakıyor, bahçeden alıyorlar. Binanın mimarisi de çok iyi. Sınıflarımızın hepsi bahçeye açılıyor. Güvenlik görevlileri aileleri tanıyor ve asla teyit almadan bir başkasına çocuk teslim edilmiyor. Öğretmenlerimizde bu konuda çok titizler.”

 

HİRA FATMA ÇANDIR’IN ANNESİ NURAY ÇANDIR

 

Anaokulu öğretmeni bir arkadaşı aracılığıyla tanıdığını dile getiren  Hira Fatma Çardır’ın annesi  Nuray Çardır ise, “Nezaket öğretmenden bahsettiler. Biz bir kolej de sanmıştık ama kendisi buradaymış. Şimdi çocuğumuzun ikinci senesi ve çok memnunuz.

 Kızım önceden farklı bir kolejdeydi ve buranın iki katı fiyatındaydı. Ama doğruyu söylemek gerekirse buranın eğitimi daha iyi kızımın buraya başlamasından sonra motor ve sosyal becerilerinde birçok gelişim gözlemledik. Ve asıl güzel olan ise Atatürkçü bir okul olması. Çocuğumuz Atatürk sevgisi ile büyüyor. Keşke buranın ilkokulu da olsa, ortaokulu da olsa hatta lisesi olsa hep burada devam etse çocuğumuz.Teknik imkanlar kolejlerden çok daha iyi. Çocukların burada bahçesi var. Hayvanları görerek tanıyorlar. Öğretmenleri de çok. Kendi adıma konuşmak gerekirse okulumuzdan çok memnunuz.

 Birçok arkadaşıma tavsiye ettim. Gerek eğitim anlamında gerek güven anlamında. Ve hepsi de burayı tercih etti.” Diye konuştu.

 

ENGİN AKYILDIZ’IN ANNESİ HİLAL TUTAYSALGIR

 

Engin Akyıldız’ın annesi  Hilal  Tutaysalgır  ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Okulda üçüncü yılımız. Üç yıl önce il dışından gelmiştim. Nezaket Hanım benim öğretmenim, onu arayıp çocuğumu güvenli bir göze bırakmak istiyorum dedim. Kendisi buradan bahsetti. Ve kayıt için başvuru yaptık. Benden okul öncesi öğretmeniyim ama kendi çocuğumu bu kadar güvenip kendi okuluma bırakamam.

 

 Okulumuzun fiziksel koşulları çok güzel, öğretmenlerimizin donanımları çok iyi. Güvenlik açısından gerçekten çok titizler. Sadece çocuklarımıza değil bizlere de seminerler düzenleniyor. Geçen sene Baba Eğitimi vardı. Babamız katıldı ve çok memnun kaldık. Keşke ilkokulu da olsa, ortaokulu da olsa hatta lisesi olsa bizde çocuğumuzu güvenle bıraksak…

 

Benim oğlum yemek konusunda zordu. Burada tüm yemekleri yemeğe başladı. Okula giderken mutlu ki bu çok önemli. Sosyal etkinlikleri çok fazla olan bir okul. Başta buradaki idareciler dışında, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da çok teşekkür ederiz. Çocuklarımızı güvenli bir göze bırakmanın huzurunu bize yaşattıkları için. Oğlum sabah servise binmek için bekliyorsa bu benim için yeter. Çocuğum burada mutlu ve benimde aklımda soru işareti yok bunlar anne ve babalar için önemlidir. Her anne için evladı özeldir. Benim oğlumda benim için özel, çocuğumu ben buraya gözü kapalı bir şekilde bırakabiliyorum.

 Her anne için evladı özeldir. Benim oğlumda benim için özel, çocuğumu ben buraya gözü kapalı bir şekilde bırakabiliyorum.”

 

EGE ARES TİMUÇİN’İN BABASI TİBET TİMUÇİN

Çocuğunun 4 yıldır burada eğitim gördüğünü dile getiren  Ege Ares Timuçin’in babası Tibet Timuçin  de tercih sebebini şu sözlerle anlattı:

 

“-Okulun açılışından bu yana takip ediyorum. Hatta açılış törenine de katıldık. Fiziki alt yapıyı gerektiren tüm koşulların olması bizim karar vermemize etken oldu. 4 senedir çocuğumuz burada. 2 yaşından beri Almanya’da yaşadım. O yüzden iyi eğitim ve alt yapıyı biliyorum. Dolasıyla burada kendimi Avrupa’da gibi hissettim. Fizik alt yapı birinci sırada ikincisi de farkı yaratan insanlar. Güven ve kalite bir arada olunca sonuç ortaya çıkıyor. Burada kar amacı olmadığı için geri dönüş çok olumlu oluyor.

 Piramidin başından müdürümüz Nezaket Hanımdan, öğretmenlerimize kadar herkes çok bilgili. Çocuğum mutlu benim için en önemli olanda budur. Mutlu olunca çocuk zaten gelişim anlamında kendini tamamlıyor. Önemli olan mutlu çocukların gelişmesi. Yok. Gerçekten yok ama. Her şey düşünülmüş. Fiziki alt yapı olarak Mersinde en iyi okul öncesi eğitim kurumu burası benim görüşüm bu şekilde. (Bülten)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
denizli escort