Tarsus’taki tarihi binalar tahrip ediliyor

​Tarsus’ta Tarihi Binalar Tahrip Ediliyor.Tarsus MEDYAD Başkanı Okan Çalışkan’ın verdiği bilgiye göre, Kızılmurat Mahallesi’ndeki tarihi binalar kimliği meçhul kişi yada kişiler tarafından üzerlerine boya ile yazı yazılar yazılarak tahrip diliyor.

Tarsus’taki tarihi binalar tahrip ediliyor
Tarsus’taki tarihi binalar tahrip ediliyor admin
Bu içerik 1015 kez okundu.

Çok sayıda tarihi binanın tahrip edilmesine anlam veremediklerini belirten Çalışkan ,”tarihi binaların üzerine boya ile yazılar yazılıp tahrip edildiğini ve kirletildiğini üzülerek görmekteyiz.Kimliği meçhul kişi yada kişiler tarafında binaların duvarlarına yazı yazarak adeta kentin en önemli turist alanı, savaş halindeki bir mahallenin izlenimi ortaya koymuştur.

Bu görüntü kentimize gelen yerli ve yabancı turistler ile biz Tarsus halkını çok üzmektedir.Özellikle St Paul (Senpol) kuyusunun bulunduğu alanda ve Tarihi Evler Sokağında birçok binanın duvarlarına boya ile yazılar yazıldığı görülmektedir.

 Tarihi binaların ve Tarihi Evlerin duvarlara kimisi aşk, kimisi rajon kesen sözler yazarak tarihi mekânı süsleyen binalarımızı tahrip etmektedir

Bu kendini bilmez kişi yada kişiler terör zararı kadar bir kente hainlik etmektedirler. Bu suçtur, bu bir tarafımızca ihbardır. Tarsus Kaymakamımızın Nezdinde Güvenlik Güçlerimizi Tüm Yetkilileri Göreve Davet Ediyorum.Burada yazılan yazılar çok çirkin bir görüntü arz ederken, bu bölgeye gelen yerli ve yabancı turistler tarihi güzellik karşısında gördükleri tahripten üzüntü duyduklarını dile getirmekteler.Lütfen tarihimize sahip çıkalım.

Tarihi eserleri zarar verenleri uyaralım, gerekli mercilere bu durumu bildirelim.” Diye konuştu. (Bülten)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medyada terör propagandasına 3 gözaltı
Sosyal medyada terör propagandasına 3 gözaltı
Anamur’da acele kamulaştırma kararı
Anamur’da acele kamulaştırma kararı