Kaymakam Taşdan, vatandaşlarla buluştu

- Mersin’in Bozyazı İlçe Kaymakamı Hayati Taşdan, vatandaşların ihtiyaçlarını, sorunlarını hep beraber değerlendirerek, kamu hizmetlerinin daha nitelikli, daha yoğun bir şekilde vatandaşa sorunsuz sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Kaymakam Taşdan, vatandaşlarla buluştu
Kaymakam Taşdan, vatandaşlarla buluştu admin
Bu içerik 293 kez okundu.

Taşdan, Bozyazı ilçesinde yaşayan vatandaşlarla buluşarak sorun ve isteklerini dinledi. Eğitim öğretim yılının başlaması nedeni ile öncelikli olarak bu konuya değinen Taşdan, "Okullarımızda geçen sene büyük bir dönüşüm yaptık. Okulların bir kısmı kapandı, bir kısmı taşındı, yer değiştirdi dolayısıyla sorunsuz bir eğitim ve öğretime devam edilmesi için geçen sene yoğun bir çaba harcadık. İnşallah bu sene bunun sonuçlarını daha sorunsuz bir şekilde meyvelerini toplayacağız" dedi. 

"OKULLARIN ÇEVRESİNDE GEREKLİ ÖNLEMLER ALINDI" 
Okulların çevresi ile alakalı ilgili güvenlik tedbirlerini sürekli aldıklarını ve almaya devam edeceklerini, muhtarlardan, okul aile birlikleri başkanlarından bu konu ile ilgili bazı talepleri olduğunu kaydeden Taşdan, "Okul etrafındaki esnafımızdan da aynı şekilde taleplerimiz var. Malumunuz alkol, sigara gibi maddelerin satışı zaten 18 yaşından küçüklere yasak. Dolayısıyla okul çevresindeki esnafımızın mutlaka bunlara dikkat etmesi gerekir. Böyle bir alış verişe onların müsaade etmemesi lazım. Bizimde muhtarlardan, velilerimizden yapılan kontrollere denetimlere gönüllü birer fahri kontrolör olarak destek vermelerini istiyoruz" ifadelerini kullandı. 
"TRAFİKLE İLGİLİ YOĞUN ÇALIŞMALAR VAR" 
Kolluk kuvvetlerinin özellikle trafik konusu ile alakalı, ilçenin huzur güvenliği açısından yoğun çalışmalar içerisinde olduğunu vurgulayan Taşdan, "Yol uygulamaları var. Bu konularda da vatandaşların yardımcı olmasını bekliyoruz. Bir ülkede trafik düzenine baktığımız zaman aslında o ülke hakkında bir fikir sahibi oluyoruz. Dolayısıyla toplumun rahatsız olduğu hususlarda bana ne dememeliyiz, kolluk kuvvetlerine yardımcı olmalıyız. İlçemizin yaşanabilir ilçe olması, örnek bir ilçe olması için elimizden geleni hep birlikte yapmaya gayret etmeliyiz. Sivil toplum kuruluşlarına da buradan seslenmek istiyorum. Bir takım yapmak istedikleri projeler var ise özellikle hibe projelerinde biz Bozyazı Kaymakamlığı olarak mümkün olan, makul olan yasal çerçevedeki tüm projelere ortak oluruz, paydaş oluruz, destek oluruz. Bu konunun özellikle altını çizmek istiyorum. İlçemize kazandırılacak olan her kuruşta bizim katkımız olursa mutlu oluruz" şeklinde konuştu. (İHA)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medyada terör propagandasına 3 gözaltı
Sosyal medyada terör propagandasına 3 gözaltı
Anamur’da acele kamulaştırma kararı
Anamur’da acele kamulaştırma kararı