Advert
Advert

Stajyer avukatlardan Yeşilboğaz'a ziyaret

​Hukuk fakültelerinden mezun olup avukatlık stajına başlayacak olan 3 stajyer avukat, Yeşilboğaz’ı makamında ziyaret etti. Yeşilboğaz ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, " Müvekkillerinizin haklarını savunurken gerçeği ortaya çıkarmak zorundasınız. Biz avukatlar toplumun, halkın güvencesiyiz. Suçluyu değil, onun adil yargılanma hakkını koruyoruz" dedi.

Stajyer avukatlardan Yeşilboğaz'a ziyaret
Stajyer avukatlardan Yeşilboğaz'a ziyaret admin
Bu içerik 214 kez okundu.

Hukuk fakültelerinden mezun olup avukatlık stajına başlayacak olan 3 stajyer avukat, Yeşilboğaz’ı makamında ziyaret etti. Meslektaşlarına yönelik konuşma yapan Yeşilboğaz, "Avukatlar ile uygulanan adalet sistemi arasında hep bir çelişki, çatışma olacak. Müvekkillerinizin haklarını savunurken maddi gerçeği ortaya çıkarmak zorundasınız. Biz avukatlar toplumun, halkın güvencesiyiz. Suçluyu değil, onun adil yargılanma hakkını koruyoruz" dedi. 
Staj eğitimi sürecinde avukatlığı ve mesleğin etik kuralları öğretileceğini kaydeden Yeşilboğaz, "Mersin Barosu’ndan dimdik bir avukat olarak çıkacaksınız. Bu ülkede demokrasi ve adaletin gelişmesi için sizler öncü olacaksınız, bizler de size yardımcı olacağız. Baromuz bünyesinde bulunan komisyon ve merkezlerde aktif olarak görev almanızı tavsiye ediyorum. Hem baroyla ve meslektaşlarınızla entegre olmuş olursunuz, hem de mesleki gelişiminize büyük katkı sağlamış olursunuz. Sizler adaleti temsil ediyorsunuz ve topluma rol-modelsiniz. Staj döneminizde başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı. İha
 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yamaçta mahsur kalan keçi AKUT ekiplerince kurtarıldı
Yamaçta mahsur kalan keçi AKUT ekiplerince kurtarıldı
Kültür evi inşaatında sona yaklaşıldı
Kültür evi inşaatında sona yaklaşıldı