Advert
Advert

Turizmin geleceği konuşuldu

​Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı MEÜ Turizm Fakültesi öncülüğünde düzenlenen 2. Uluslararası Turizmin Geleceği; İnovasyon, Girişimcilik ve Sürdürebilirlik Kongresi’nin açılışında yaptığı konuşmada, kongrenin düzenlenmesinde katkısı olan herkese teşekkür etti.

Turizmin geleceği konuşuldu
Turizmin geleceği konuşuldu admin
Bu içerik 352 kez okundu.

Öğr. Gör. Adem Yetim denetiminde hazırlanan menü ise de katılımcılara yöresel yemeklerden örnekler sunuldu. Ardından, kongreye katkılarından sağlayan kurum ve kuruluş temsilcilerine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı ve Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Birdir tarafından plaket takdim edildi.

-Mersin Üniversitesi(MEÜ) Turizm Fakültesi öncülüğünde düzenlenen 2. Uluslararası Turizmin Geleceği; İnovasyon, Girişimcilik ve Sürdürebilirlik Kongresi’nin açılış töreni Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Törene, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel,  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, öğretim elemanları, sektörde çalışan profesyoneller ve öğrenciler katıldı. MEÜ Basın merkezinden yapılan açıklama göre Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı kongrenin açılışında yaptığı  konuşmada, turizm sektörünün ülke ekonomisine sağladığı katkıya dikkat çekti. Prof. Dr. Yağcı, “Turizm, ülke ekonomimize yaklaşık otuz milyar dolar girdi sağlayan çok önemli bir sektör. Ülkemiz ağırladığı turist sayısı bakımından ilk 10’da yer almasa da, ilerleyen yıllarda bu sıralamaya gireceğini umut ediyorum. Kamu kurumları, özel sektör ve eğitim kurumları koordineli çalıştığında başarı mutlaka gelecektir. Böylesine önemli bir kongrenin düzenlenmesinde katkısı olan herkese teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.’’ dedi.

Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Birdir ise turizm sektörünün önemine değinerek; turizmin dinamik ve üretken bir sektör olduğunu vurguladı. 2030 yılında dünya genelinde 2 milyardan fazla insanın turizm faaliyetleri içerisinde yer alacağını ifade eden Prof. Dr. Birdir, “Gerek Mersin gerekse tüm Türkiye olarak biz de bu sayıdan payımızı almalıyız. Yapacak çok işimiz var. Turizmin geleceğinin tartışılacağı bu kongrenin de bu amaca hizmet edeceğini umuyor, kongrenin hazırlanmasında ve yürütülmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarıma, kurumlara ve sektör temsilcilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Kongreye davetli konuşmacı olarak ABD’den katılan Prof. Dr. Fevzi Okumuş; Florida Orlando’da Girişimcilik, Yenilik ve Sürdürülebilirlik Örnekleri, Prof. Dr. Doğan Gürsoy ise; Çin Turizmi ve Türkiye Perspektifi başlıklı sunumları ile katılımcıları Orlando ve Çin’deki turizm gelişmeleri hakkında bilgilendirdi.Konuşmaların ardından, kongreye katkılarından sağlayan kurum ve kuruluş temsilcilerine  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı ve Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Birdir tarafından plaket takdim edildi.

Kongrenin yemek ikramı ise Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü öğrencileri tarafından gerçekleştirildi. Öğr. Gör. Adem Yetim denetiminde hazırlanan menüde katılımcılara yöresel yemeklerden örnekler sunuldu. (Bülten)

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Can, hizmet bilgilendirme toplantısı yaptı
Başkan Can, hizmet bilgilendirme toplantısı yaptı
Tarsus Belediyesi ‘Sıfır Atık’  için harekete geçti
Tarsus Belediyesi ‘Sıfır Atık’ için harekete geçti