Ekmeğe yüzde 25 zam geldi

​Mersin’de 1 liradan satılan 200 gram ekmeğin fiyatı yüzde 25 artırılarak 1 lira 25 kuruş oldu. Mersin Fırıncılar Odası Başkanı Şenol Kansu, zam yapmamak için uzan süre direndiklerini ancak girdi fiyatlarındaki aşırı artışın zammı kaçınılmaz kıldığını söyledi.

Ekmeğe yüzde 25 zam geldi
Ekmeğe yüzde 25 zam geldi admin
Bu içerik 491 kez okundu.

HASAN KÜÇÜK

Mersin’de 1 liradan satılan 200 gram ekmeğe yüzde 25 zam yapılarak 1 lira 25 kuruşa çıkarıldı. Ekmekte zamlı tarife Mersin Fırıncılar Odası tarafından esnaflara tebliğ edilerek uygulaya kondu. Mersin Fırıncılar Odası Başkanı Şenol Kansu Güney’e yaptığı açıklamada; 3 yıla yakın bir süredir ekmeğin 1 liradan satıldığını hatırlattı. Un fiyatlarına Çukurova’da yüzde 45, İç Anadolu’da ise yüzde 60 oranında zam geldiğini anlatan Kansu,

“Susam’a aşağı yukarı yüzde 80 zam geldi. Mayaya yüzde 30 zam geldi. Elektrik doğalgaz, su, bütün girdilere yüzde 30 ile yüzde 80 arasında zam geldi” dedi.

Kendilerinin hiçbir zaman zam yapma taraftarı olmadığını ifade eden Kansu “Un fiyatları yükselmesin bizde yapmayalım. Un fiyatlarına korkunç derecede zam geldi ki Türkiye’de hiçbir zaman böyle bir zam furyası olmadı. 1 lira 25 kuruşta bizi kurtarmıyor. Şu an en azından 1.5 lira olması lazım. Ama yapacak bir şey yok. Sadece Mersin değil Türkiye’deki bütün fırıncılar mağdur” diye konuştu.   

Öte yandan Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası tarafından üretilen 250 gram somun ekmek ise MEREK büfelerinde 75 kuruştan satışa sunuluyor. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
denizli escort