‘Adil yerel yönetim kuracağız’

​CHP'den Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olan eski Kültür Bakanı İstemihan Talay, "Mersin'de insanlar doğdukları yerden, dillerinden, inançlarından dolayı ayrımcılığa uğramadan hizmet alacak. Güçlünün değil, haklının hakkını aldığı, adil bir yerel yönetim kuracağız. Bu bizim arzumuzdur, hedefimizdir, idealimizdir" dedi. CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay da, "Şimdi Mersin'de yeni bir sayfa açmanın, üretime odaklı, insana ve çevreye duyarlı, halkçı bir belediyecilik anlayışınıhakim kılmanın zamanıdır Kocamaz'a kendi partisinin verdiği not ortadadır" yorumunu yaptı.

‘Adil yerel yönetim kuracağız’
‘Adil yerel yönetim kuracağız’ admin
Bu içerik 1182 kez okundu.

ABİDİN YAĞMUR

-CHP'den Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olarak uzun süredir saha çalışması yürüten eski Kültür Bakanı İstemihan Talay, parti binası önünde mini bir miting düzenleyerek aday adaylığını ilan etti ve partililerden destek istedi.

Konuşmasına Hacı Bektaş-i Veli'nin "Bir olalım, iri olalım, diri olalım" sözleriyle başlayan İstemihan Talay, "Bugün örgütümüzle, aday adaylarımızla, milletvekillerimizle, sizlerle bir olduk, iri olduk, diri olduk" dedi.

Atatürk'ün "Mersinliler Mersin'e sahip çıkınız" sözünün gereğini yerine getirdiklerini ifade eden Talay, "Mersinliler kimdir? Mersin'de yaşayan, nereden gelmiş olursa olsun Mersinle bütünleşen, Mersin'de ekmek yiyen bütün vatandaşlarımız Mersinlidir. Bizim hizmetlerimiz de herkese eşit olacaktır" diye konuştu.

 

'TESLİM ALAMADIKLARI TEK İL MERSİN'

 

Yönetim anlayışının üç unsurunu sevgi, demokratik yönetim ve adaletle yönetim olarak özetleyen Talay,  "Maalesef bugün Türkiye'de demokratik değil, bir korku yönetimi hakim. İnsanlar korkuyorlar. İnsanlar acaba şunu söylersem tayinim mi çıkar, işimden mi olurum korkusuyla yaşıyor. Ülkemizde sevgiye dayalı değil, korkuya dayalı bir yönetim hakim oldu. Birleştiren değil, ayrıştıran bir rejim her yerde hakim olmak için büyük bir çaba içinde görülüyor. Hatay, Adana, Antalya'da AKP hükümetinin bu anlayışına yerel yönetimler de teslim oldu. Şu anda teslim alamadıkları tek ilimiz Mersin. Çünkü Mersin barış, hoşgörü kenti. Diyarbakır için, Konya için, Hatay için, insanların gelip huzur içinde yaşadığı bir kentimiz. Bu kenti geleceğe demokratik bir yönetim altında, bütün vatandaşları eşit gören bir anlayışla yönetmek sadece Mersin'e karşı değil, bu bölgelerdeki kentlere karşı da sorumluluğumuz" ifadelerini kullandı.

 

'GÜÇLÜ DEĞİL, HAKLI HAKKINI ALACAK'

 

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı İstemihan Talay sözlerini şöyle sürdürdü: "Mersin'de insanlar doğdukları yerden, dillerinden, inançlarından dolayı ayrımcılığa uğramadan hizmet alacak. Güçlünün değil, haklının hakkını aldığı, adil bir yerel yönetim kuracağız. Bu bizim arzumuzdur, hedefimizdir, idealimizdir. 79'den beri hizmetler yaptım. Hiçbirinizi ötelemedim, dışlamadım, hepinizi kardeş olarak gördüm, evlat olarak gördüm, ailem olarak gördüm. Ben bu yola çıkarken 40 yıllık birikimimi, adımı ve bir ölçüde şerefimi ve namusumu ortaya koyarak yola çıkıyorum. "

 

'BETON VE RANT EKONOMİSİ KRİZ GETİRDİ'

 

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay da,  "Ülkemiz üretimden uzak, ranta ve betona dayalı modelin yol açtığı krizlerle boğuşuyor. Krizde yerel yönetimlerin de suçu var. AKP'li belediye başkanları ranta ve betona dayalı ekonomik modeli acımasızca uyguladılar. Ve bu ülke kentlerinin geleceğini kararttılar. Bir zamanlar büyük belediye başkanı olarak gösterilen Topbaş ve Gökçek'in foyaları ortaya çıktı. Bu kişiler AKP tarafından görevden alındı. Böylece AKP'nin yerel yönetimlerde başarı hikayesinin olmadığı kendileri tarafından itiraf edilmiş oldu. AKP ile aynı zihniyeti paylaşan MHP'de de durum farklı değil. Sayın Kocamaz'a kendi partisinin verdiği not ortadadır"  yorumunu yaptı

 

'KENTSEL ADALETİ SAĞLAYACAĞIZ'

 

"Şimdi Mersin'de yeni bir sayfa açmanın, üretime odaklı, insana ve çevreye duyarlı, halkçı bir belediyecilik anlayışını hakim kılmanın zamanıdır" diyen Adil Aktay sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kent ve bölge ekonomilerinin canlandırılmasında, ekonomik sorunların dar gelirliler üzerinde yarattığı ağır baskıların hafifletilmesinde, yerel yönetimler çok önemli birer aktör haline gelebilirler. Cumhuriyet Halk Partisi işte bu bakış açısıyla yerel yönetimlere talip. Biz,  ekonomik krizi durdurmaya, ülke ekonomisini kurtarmaya şehirlerden başlayacağız.  Herkesin imkan ve fırsatlardan eşit yararlanabilmesi için, kentsel adaleti sağlayacağız. Bu perspektifle yola koyulan değerli belediye başkan aday adaylarımızdan biri de Kültür Bakanımız, milletvekilimiz, Sayın İstemihan Talay.  1970'li yıllardan bu yana kamu bürokrasisinde ve devletin pek çok kademesinde görevler üstlenmiş olan Sayın Talay'ı, Mersin kamuoyu çok yakından tanıyor.  Aday adaylığı yarışına katılarak, Mersin'e hizmet yolunda en doğruyu bulma arayışımıza değer kattığı için, kendisine teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum."

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
denizli escort