Dr. Galip Kırıcı adaylığını açıkladı

Çocuk sağlığı uzmanı Dr. Galip Kırıcı, CHP'den Yenişehir Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı. Kırıcı, "Demokrasinin yıkılmaz kalesi olan CHP'nin adaylarının adil bir seçimle belirlenmesini istiyor ve önseçim talep ediyorum" dedi. Önseçim ya da atamayla belirlenecek belediye başkan adayının arkasında çalışmaya devam edeceğini de belirten Kırıcı, başkan seçilmesi durumunda istihdam, üretim, eğitim, spor ve kültür projeleri üzerine yoğunlaşacağını söyledi.

Dr. Galip Kırıcı adaylığını açıkladı
Dr. Galip Kırıcı adaylığını açıkladı admin
Bu içerik 1777 kez okundu.

Abidin YAĞMUR

Mersin'de yaklaşık 30 yıldır çocuk sağlığı uzmanı olarak hizmet veren Dr. Galip Kırıcı, CHP'den Yenişehir Belediye Başkan aday adayı oldu ve aday adaylığını partisinin Yenişehir ilçe başkanlığı binası önünde düzenlediği toplantıyla ilan etti.

Kırıcı'nın aday adaylığı açıklamasına CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayyar Tahiroğlu'nun da aralarında bulunduğu çok sayıda partilinin yanı sıra sağlık camiasından çok sayıda isim katıldı. Galip Kırıcı'nın eşi emekli hemşire Nurten Kırıcı ile kızı Dr. İrem Kırıcı da açıklamada yer aldı.

Dr. Galip Kırıcı konuşmasına, Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç ve çalışma arkadaşlarına bugüne kadar yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ederek başladı.

Kırıcı, "Sözlerimin başında iki konuda görüşümü paylaşmak istiyorum. Demokrasinin yıkılmaz kalesi olan CHP'nin adaylarının demokrasinin en temel ilkesi olan adil bir seçimle belirlenmesini içtenlikle istiyor ve önseçim talep ediyorum. İkinci olarak burada belirtmek isterim ki önseçimle veyahut atama ile belirlenen belediye başkan adaylarımız ile yerel seçim sürecinde birlikte çalışacağımızdan, mücadele edeceğimizden hiçbirinizin kuşkusu olmasın" dedi.

Katılımcı belediyecilik anlayışı için her kesimden, her meslekten insanların yer aldığı bir ekiple yola çıktıklarını ifade eden Galip Kırıcı, "Yenişehir'in tek ihtiyacı katılımcı bir belediyecilik ile yönetilmektir. Bizlere düşen görev ise Yenişehir'i Yenişehirin yönettiği bir ilçe haline getirmektir. Bu yüzden size söz veriyorum. Bizler halkı kapısına çağıran değil, halkın kapısına giden bir belediyecilik anlayışı izleyeceğiz. En kötü günde de, en iyi günde de doğumda da, cenazede de vatandaşın tüm duygularına ortak olacağız" diye konuştu.

Halkın taleplerini projeleri olarak göreceklerini ve yaşama geçirmek için gayret edeceklerini ifade eden Gali Kırıcı, bunun yanı sıra projelerini 5 ana başlık altında topladığını söyledi. Bunları istihdam, üretim, eğitim, spor ve kültür olarak özetleyen Kırıcı, 5 yıl sonunda bu 5 başlıktaki projelerini tamamlamayı vaat ettiklerini belirtti.Dr. Galip Kırıcı, "Sözümüz söz, sizlerin hayallerini birlikte planlayarak ve birlikte çalışarak gerçekleştireceğiz" ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı