‘Bir damla insan’ Mezitli’de

Aralarında İranlı, Filistinli ve Azeri ressamların da bulunduğu 52 ressam, kanser tedavisi gören çocuklara yardım etmek amacıyla karma sergide buluştu. 'Bir damla insan' adlı sergide 52 ressamdan, 55 eser yer alıyor. Sergiden elde edilen gelir, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavileri devam eden hasta çocukların temel ihtiyaçları için kullanılacak. Sergi 28 Eylül tarihine kadar açık.

‘Bir damla insan’ Mezitli’de
‘Bir damla insan’ Mezitli’de admin
Bu içerik 1645 kez okundu.

ABİDİN YAĞMUR

Mersin'de Tebessüm Gönüllüleri, Türk Ressamlar Kulübü, Penguen Sanat Merkezi ve Bazzar Sergi Duvarı işbirliğiyle kanser hastası çocuklar yararına açılan karma sergide aralarında İranlı, Filistinli ve Azeri ressamların da bulunduğu 52 ressamın 55 eseri sergileniyor. Mezitli Kafe Bazaar bahçesindeki sergi 28 Eylül tarihin ekadar sanatseverlerin izlenimine  açık kalacak.

Bir damla insan adı verilen sergi, hasta çocuklar için yaptığı yardımlarla tanınan Tebessüm Gönülleri grubunun sorumlusu Yasemin Birbudak, ressam Melikşah Yıldırım'ın girişimleriyle tasarlandı. Mersin'den ve yurdun dört bir yanından ressamların eserlerinin Mersin'de sergilenmesi için Arzu Koraltan kuratörlüğünde çalışma yapıldı ve sergi cuma akşamı sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Filistinli ressam Ahmad Canaan, İranlı ressam Raika Hoda, Azeri ressam Reza Rahmani de birer eserle sergide yer aldı.

Sergide Mersin'in tanınmış ressamlarından Derya Göğeer, Emine İzdar'ın yanı sıra Silifkeli gazeteci Kısmet Turgut'un da eseri yer aldı.

Tebessüm Gönülleri grubunun sorumlusu Yasemin Birbudak, "Resimlerin satışından elde edilecek gelirle onkoloji servisinde yatan çocuklara ürün alınacak. Resim satışından elde edilen gelir havuzda toplanacak ve biz de bu parayla onkoloji servisinde yatan çocuklar için bebek bezi, peçete, ıslak havlu, medikal ürün gibi ihtiyaçları alıp dağıtacağız. Belki bir yıllık ürünümüzü karşılayacak, belki 2 aylık ürünümüzü karşılayacak bilmiyoruz. Bu tamamen ne kadar gelir edeceğimize bağlı. Çok değerli ressamların, çok güzel eserleri var burada. Ve bize katkı sunabilmek için normal fiyatlarından daha düşük fiyatlarla satacaklar. Sanatsever Mersinlileri hem resimleri görmeleri, hem de hasta çocuklarımıza destek vermeleri için sergiye davet ediyorum" dedi.

Arzu Koraltan'ın küratörlüğünde yapılan "Bir damla insan" sergisinde eserleri yer alan ressamlar şunlar: Alaybey Koroğlu, Ahmad Canaan, Ali Düzgün, Arzu Emel Altınkılıç, Ayça Güneş, Ayşen İduğ, Aysun Karaboğa, Bahar Arslan, Banu Zamanis Çakır, Burcu Öztürk, Derya Avcı, Derya Göğeer, Emine İzdar, Emine Yorulmaz, Esin Güven, Esra Yavuz, Gülçin Öntaş, Gülnaz Yılmaz Tezcan, Hilal Yılmaz, Hülya Karaoğlu, Işık Çuhacıoğlu, Işın Çuhacıoğlu, İlker Sarı, İsmet Ercan, Kısmet Turgut, Leyla Yüksek, Mehmet Doğan, Melikşah Yıldırım, Mehmet Sağ, Meryem Kılınç, Müzeyyen Karaçiftçi, Nadire Özbek, Nazende Özkanlı, Nihal Çuhacıoğlu, Nur Gökbulut, Nurhan Aktürk, Olga Eren, Özge Gökbulut Özdemir, Özgül Altuntaş, Özlem Alkan Güngör, Öznur Aksoy, Raika Hoda, Reza Rahmani, Serap Sevim, Serpil Gülse, Seyhan Kalaycı, Sezai Kara, Sibel Dündar, Sultan Göktepe, Yıldız Altun, Zeynep Aytürk Çakır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
denizli escort