MHP’de Tarsus krizi aşılıyor!

​MHP’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterdiği Hamit Tuna, partinin Tarsus ilçe örgütünü ziyaret etti. Aday gösterilmeyen Burhanettin Kocamaz’ın memleketi olan Tarsus’ta Hamit Tuna’ya ilgi yoğundu. Tuna,”Tarsus’u yabana atmam” derken, MHP Tarsus İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur ise, “Burhanettin Kocamaz’a saygımız, sevgimiz sonsuz. Genel Başkanımızın tensipleri doğrultusunda Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Hamit Tuna’dır” dedi.

MHP’de Tarsus krizi aşılıyor!
MHP’de Tarsus krizi aşılıyor! admin
Bu içerik 1251 kez okundu.

Hasan KÜÇÜK

-MHP’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterdiği Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Çarşamba günü Malezye dönüşü çoşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Burhanettin Kocamaz’ın memleketi Tarsus’a ziyaret gerçekleştirdi. Tuna, MHP İlçe binasında salonu dolduran bir kalabalık tarafından karşılandı. Tuna’nın ziyareti sırasında  MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, MHP İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur, Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökhan Demir ve partiler hazır bulundu. 

MHP Tarsus İlçe başkanı Ertuğrul Bodur, burada yaptığı konuşmada; “5.5 yıldır Tarsus İlçe Başkanıyım. MHP’ye yakışır bir ilçe başkanı olmak için günlük çalışma sürem 18 saat. Bu süre içinde bazen eşimizle, bazen evlatlarımızla sıkıntılarımız oldu. Allah’a hamd olsun MHP’lilerle, milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla hiç sıkıntımız olmadı. Bundan sonra da olmayacak. Çünkü bu dava dualı bir dava” dedi.

4 dönem Tarsus’ta 1 dönemde Mersin Büyükşehir’de belediye başkanlığı yapmış halen Büyükşehir Belediye Başkanı olan

Burhanettin Kocamaz’a vefalarının, sevgilerinin ve muhabbetlerinin sonsuz olduğunu ifade eden Bodur,

“Saygıda asla kusur etmeyiz. 31 Mart’a kadar Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’dır. Ama Genel Başkanımızın tensibi ve emirleri ile Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı da Hamit Tuna’dır. Teşkilata yakışan Genel Başkanının emrine riayet etmektir” dedi.

Tuna ise konuşmasına partide yaptığı çalışmaları anlatarak başladı. 2014’te kendisine aday olduğu halde Büyükşehir Belediye Başkanlığına Burhanettin Kocamaz aday gösterildiğini ifade eden Tuna aynı görevin bu dönemde kendisine verildiğini kaydetti. Tuna, “Bazen sosyal medya’da farklı siyasi partiye mensup insanlarda farklı partileri karıştırmak için ellerinden geleni yaparlar. Gaz verme dediğimiz hadise tabiri caizse bu. Bununda en kolay yolu sosyal medyadan yapmak. Bizim ve bizim arkadaşlarımızın ağzından çıkmayan, sahte hesaplardan atılan, özellikle Tarsuslulara yönelik girişimler var. Cümleler var. Asla tasvip etmiyoruz. Benim köküm annemin babası Köselerli aşiretinden. Aynaz’dan gitme. Yalınayak’a yerleşme dolayısıyla bir ucumuzda annemin annesi Keşli aşiretinden. Babamızda Yalınayak’ın köklü ailelerinden. Dalayısıyla bizim kökümüzde Tarsus’tan gitme. Bir kız kardeşim burada gelin. Ben Tarsus’u nasıl yabana atarım. Tarsus’a nasıl kör bakarım. Bir siyasetçi asla böyle bir şey yapar mı? Bu tamamen bizim içerimize fitne fesat oluşturma gayreti” diye konuştu.

Alparslan Türkeş’in fitne, fesat, dedikodu Bizanstan geçme bir hastalık şeklindeki sözlerini hatırlatan Tuna şunları söyledi:

“Bunu yapanları asla içimizde barındırmayalım onun için bize düşen bu tip insanlardan uzak duralım. Onların söyledikleri bu sözleri kaale almayalım. Biz benlik kaygısını aşmış ve görev verildiği takdirde koşan görev verilmediği takdirde her noktada durabilen nitelikle bir insanız. Bir olacağız, beraber olacağız gerekirse burada kendi içimizde kavga edeceğiz ama şu odadan çıktığımız zaman hiçbir şekilde kendi içinde bir aile mantığı içinde duruş ve davranışlarımızı sergileyeceğiz. 2014’te istemiştim bu dönemde tevdi edildi. Bu yükü paylaşırsak yükümüzü azaltacaksınız. Bir olacağız diri olacağız. Hep birlikte 13+1’i alacağız.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış