İSG -SEN örgütlenme çalışmalarına hız verdi

İSG -SEN örgütlenme çalışmalarına hız verdi
İSG -SEN örgütlenme çalışmalarına hız verdi admin
Bu içerik 726 kez okundu.

Kuruluşunu geçtiğimiz aylarda tamamlayan Türkiyenin ilk ve tek İş Sağlığı ve Güvenliği çalışanları Sendikası (İSG-Sen), örgütlenme çalışmalarına hız verdi. İSG-Sen'in bu kapsamda yaptığı bilgilendirme toplantıları İstanbul, Ankara ve Erzurum'un ardından Adana toplantısı ile devam etti. İSG-SENgenel sekreteri

Onur Tura’ın verdiği bilgiye göre İSG-Sen'e üye olan iş sağlığı ve güvenliği çalışanlarına sektörün genel durumu, sendikal faaliyetin hedefleri, ilkeleri hakkında genel bilgilerin verildiği toplantıya İSG-Sen Genel Başkanı İrfan Sayar, İSG-Sen Genel Sekreteri Onur Tura ile sendikanın yönetim kurulu üyeleri katıldı. Adana Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi'nde yapılan toplantıya Adana, Hatay, Gaziantep ve Mersin'den çok sayıda sektör çalışanı ilgi gösterdi ve sendikalılığa ilk adımı attı.

İSG-Sen Genel Başkanı İrfan Sayar, iş sağlığı ve güvenliği işkolunun Türkiye'de yasal tanımı yeni yapılan bir işkolu olmasına rağmen büyük bir potansiyel taşıdığına işaret etti.

Sektörde 200 bin kişinin çalıştığını ifade eden Sayar, sendikaya üye olabilecek sektör çalışanlarının iş sağlığı ve güvenliği uzmanları, hekimler, hemşireler, teknikerler olduğunu belirtti, "Üyelerinin tamamı üniversite mezunu olan tek işçi sendikasıyız. Sendikamız herhangi bir konfederasyona bağlı değil. Ayrıştıran değil, birleştiren bir sendika olmak üzere yola çıktık ve bu ilke doğrultusunda devam edeceğiz" dedi.

İşçilerin sendikal örgütlenme yaptıkları işyerlerinde iş kazalarının yüzde 50 oranında azaldığına dikkat çeken Genel Başkan İrfan Sayar, iş sağlığı ve güvenliği sektörü çalışanlarının sendikalı olmasının, diğer sektörlerdeki sendikal örgütlenmeyi de etkileyeceğini, örgütlülük sayesinde iş güvenliği konusunda daha etkili çalışmalar yapılabileceğini söyledi. (Bülten)

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
denizli escort