Vali Su, Erdemli ve Silifke’de incelemelerde bulundu

​Önce Erdemli, Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı Kızkalesi Öğrenci Yurdu Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, üniversite öğrencileriyle bir araya gelen Vali Su,daha sonra Kumkuyu Marina’daki enstitüye ait "Bilim 2" araştırma gemisini gezerek, incelemelerde bulundu.

Vali Su, Erdemli ve Silifke’de incelemelerde bulundu
Vali Su, Erdemli ve Silifke’de incelemelerde bulundu admin
Bu içerik 409 kez okundu.

-Mersin Valisi Ali İhsan Su katıldığı Erdemli ve Silifke ilçelerinde incelemelerde bulundu.  Valilikten yapılan açıklama göre Vali Ali İhsan Su önce Erdemli, Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı Kızkalesi Öğrenci Yurdu Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, üniversite öğrencileriyle bir araya geldi. 

Burada Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (Yurt-Kur) İl Müdürü Oğuz Kaymaz ve Kız Kalesi Öğrenci Yurdu Müdür Vekili Ayşe Şimşek tarafından karşılananVali Su, yerleşkede bulunan yaşam alanları, sosyal alanlar ve hizmet binasının durumu ile ilgili Yurt-Kur İl Müdürü Oğuz Kaymaz’dan bilgi aldı. 

Bire bir sohbet ettiği ve taleplerini dinlediği öğrencilerle de yakından ilgilenen Vali Ali İhsan Su, gençlere kendilerini iyi yetiştirmeleri ve geliştirmeleri yönünde tavsiyelerde bulundu.

 Kız Kalesi Öğrenci Yurdu’nun ardından Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Erdemli Kampüsü Deniz Bilimleri Enstitüsü’ne geçen Vali Su, burada enstitü hizmet binası önünde Erdemli Kaymakamı Avni Kula ile Enstitü Müdürü Doç. Dr. Barış Salihoğlu ve yetkililer tarafından karşılandı. 

Burada yürütülen çalışmalar ve deniz canlıları hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Ali İhsan Su, daha sonra Kumkuyu Marina’daki enstitüye ait "Bilim 2" araştırma gemisini gezerek, incelemelerde bulundu.Ardından Silifke İlçesine geçen Vali Su, burada 2 bin 500 yıllık Uzuncaburç Antik Kenti’ni ziyaret etti. Günümüze kadar korunan binlerce yıllık tapınak, kilise ve anıt mezarların yer aldığı antik kentte devam eden restorasyon ve rölöve çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Su, gelinen son durum hakkında yetkililerden bilgi aldı.Silifke ilçesindeki inceleme programı yakın zamanda restorasyon çalışmalarına başlanacak Roma Yolu’nun incelenmesiyle sona  erdi. (Bülten)

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
denizli escort