Kocamaz aday olacak mı?

​MHP tarafından yeniden aday gösterilmeyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz, yurtdışı gezisi dönüşünde Mersin'de konvoyla karşılandı. Kocamaz, "25 sene evvel Başbuğ Türkeş’in kaldırdığı bu eli, Allah’ın izniyle hiçbir güç indirmedi. Burhanettin Kocamaz, ölünceye kadar, bu millete, bu vatana, bu Tarsus’a, bu Mersin’e hizmet etmeye devam edecektir. Sizlerle beraber yürüyeceğimiz daha çok yol var" dedi. Kocamaz'ın bu sözleri, "Başka bir partiden adaylık düşünüyor" yorumlarına neden oldu.

Kocamaz aday olacak mı?
Kocamaz aday olacak mı? admin
Bu içerik 2130 kez okundu.

ABİDİN YAĞMUR

-MHP Genel Merkezi'nin, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için mevcut başkan Burhanettin Kocamaz'ı değil, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna'yı işaret etmesi MHP'de çalkantılara neden oldu. Aday gösterilmeyeceğinin kamuoyuna duyurulmasından hemen ardından Malezya'ya giden Kocamaz, oradan mesajlarını sosyal medya üzerinden yayınlamış ve ilk mesajında 'Kırgın değilim' demişti. Daha sonra 'Bana yapılan haksızlığı kabullenmek zor' diye mesaj gönderen Burhanettin Kocamaz, çarşamba gecesi Mersin'e geldi ve tartışmalarla ilgili en net mesajlarını verdi.

Mersin'e gelişinde çok sayıda taraftarınca gişelerde karşılanan Burhanettin Kocamaz, önce Tarsus'ta, ardından Mersin'de araç konvoyuna katıldı. Konvoy sırasında Kocamaz, aracının üst havalandırma penceresinden çıkarak vatandaşları selamlarken bir başka araçtan Kocamaz'ın halkı selamladığı anons edildi, 'Ölürüm Türkiye'm' türküsü çalındı.

Yaklaşık 1 saat süren konvoy Kocamaz'ın Yenişehir ilçesindeki evinin önünde sona erdi. Burada taraftarlarına seslenen Kocamaz, 1994 senesinde, merhum Alparslan Türkeş'in isteğiyle Tarsus Belediye Başkan adayı olduğunu ve seçildiğini hatırlattı. Kocamaz, "25 sene evvel Başbuğ Türkeş’in kaldırdığı bu eli, Allah’ın izniyle hiçbir güç indirmedi" dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı seçildikten sonra Mersin'i ve ilçelerini hizmetle tanıştırdıklarını ifade eden Kocamaz, " 24 Haziran seçimlerinde maalesef beşinci parti olduk. Allah biliyor ki, ben sizlere her zaman güvendim. Sizlerden zerre kadar endişe etmedim. Yaptırdığımız anketler beni haklı çıkardı. Yaptırdığımız anketler ortaya koydu ki, vatandaşlarımız 24 Haziran sonuçlarından etkilenmemiş, şahsımıza desteği hiç eksilmemiş, vatandaşlarımızın arkamızda dimdik durduğunu gördük.  Anketlerde yüzde 40’ın üstünde sonuçlar ortaya çıktı. Yani 2014 seçimlerine göre 10 puan daha fazla destek aldık. Şu geçtiğimiz 10 günlük süreçte Mersin’in her yerinden bizlere destek verenler, telefonlar açanlar, buralara kadar gelenler çok daha fazla oy alacağımızı da bizlere gösterdi. Burhanettin Kocamaz, ölünceye kadar, bu millete, bu vatana, bu Tarsus’a, bu Mersin’e hizmet etmeye devam edecektir. Sizlerle beraber yürüyeceğimiz daha çok yol var" ifadelerini kullandı.

 

SİYASET BU KONVOYA KİLİTLENDİ

 

MHP tarafından yeniden aday gösterilmeyen Kocamaz'ın yurtdışı seyahati dönüşünde gişelerde karşılanması ve konvoyla şehir turu yapması sadece MHP'nin değil diğer tüm siyasi partilerin de kulislerini hareketlendirdi. Kocamaz'ın konvoyundan sosyal medya üzerinden yapılan canlı yayınları 20 binden fazla insan izledi. Konvoy bazı yerel televizyonlar tarafından da canlı yayınladı. MHP Mersin İl Başkanlığı'nın ilçe başkanlarını ve örgüt yöneticilerini karşılamaya gitmemeleri konusunda uyardığı öğrenildi. Kocamaz'ın 'Daha yürüyecek çok yolumuz var' şeklindeki sözleri yeniden aday olmayı düşündüğü şeklinde yorumlandı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı